Foto: AFP/Scanpix/LETA

Līdz kārtējām ASV prezidenta vēlēšanām nu palikušas mazāk nekā 365 dienas. Ja vēl pirms dažiem mēnešiem šķita neizbēgami, ka nākamā gada novembrī vērosim Baidena un Trampa cīņas otro cēlienu, tad šobrīd ainava ir mainījusies, virs pašreizējā Baltā nama saimnieka karaļvalsts savelkoties bieziem šaubu mākoņiem.

Pēdējo dienu laikā ziņu virsrakstus pāršalkušas vēstis par aptaujām, kurās Džo Baidens zaudē Donaldam Trampam vairākos štatos, kas izšķirs nākamā gada vēlēšanu likteni. Tas nācis komplektā ar plašāku amerikāņu neapmierinātību par prezidenta paveikto ekonomikas, robežkontroles un ārpolitikas nozarēs, kā arī viedokli, ka Baidens ietekmīgajam amatam ir par vecu.

Raugoties no Baidena perspektīvas, grūti iedomāties vēl nepateicīgāku fonu mazāk nekā gadu pirms vēlēšanām. Prezidents un viņa komanda negrasās padoties, negatīvos aptauju rezultātus un citu kritiku "pastumjot zem deķa". Taču trauksmes zvani Demokrātiskajā partijā acīmredzami jau sākuši zvanīt, un to džinkstoņu apturēt nebūs viegli.

Divi pīlāri jau sabrukuši


Pirms sākam preparēt jaunākos aptauju rezultātus un citas aktualitātes Baidena nometnē, ir svarīgi atskatīties uz to, kā prezidents nonāca līdz pašreizējai situācijai.

Baidens jau vairāk nekā divus gadus uzskatāms par relatīvi nepopulāru prezidentu

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!