Foto: EPA/Scanpix/LETA
Krievijas prezidents, agresors Vladimirs Putins pirms gaidāmajām vēlēšanām cenšas sevi pasniegt kā “patriotisku kandidātu”, teikts jaunākajā ziņojumā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Londona atgādina, ka 9. novembrī Kremlis paziņoja, ka prezidents Putins līdz gada beigām rīkos savu tradicionālo apvienoto preses konferenci un publisko telefona zvanu. 2022. gadā šis pasākums tika atcelts - iespējams, tāpēc, ka Krievija iepriekšējo nedēļu laikā Ukrainā bija piedzīvojusi liela mēroga militāras neveiksmes.

Kremļa plānotāji šo notikumu gandrīz noteikti uzskatīs par svarīgu pagrieziena punktu Putina gaidāmajā kampaņā, lai nodrošinātu piekto pilnvaru termiņu 2024. gada martā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās. Viņš, visticamāk, paziņos par savu kandidatūru līdz 2023. gada beigām, norāda Lielbritānijas ministrija.

10. novembrī Putins apmeklēja Dienvidu militārā apgabala štābu Rostovā pie Donas, tiekoties ar Ģenerālštāba priekšnieku ģenerāli Valēriju Gerasimovu un aizsardzības ministru Sergeju Šoigu. Šī ir Putina otrā vizīte galvenajā mītnē četru nedēļu laikā: visticamāk, tie ir viņa centieni pirms vēlēšanu kampaņas parādīt sevi kā "patriotisku" kandidātu, noslēgumā raksta britu izlūki.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!