Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Krievijas armija naktī uz trešdienu ar raķetēm apšaudīja Ukrainas galvaspilsētu Kijivu, ievainojot 51 cilvēku, tostarp sešus bērnus, paziņoja Kijivas kara administrācija.

Pilsētā bija dzirdami vairāki sprādzieni, kuriem drīz sekoja gaisa trauksmes sirēnas. Kara administrācija ziņo, ka četros Kijivas rajonos fiksēti aptuveni desmit raķešu atlūzu nogāšanās gadījumi, trijās vietās izcēlušies ugunsgrēki.

Galvaspilsētas mērs Vitālijs Kličko sociālajos medijos paziņoja, ka atlūzas no pretgaisa aizsardzības pārtvertajām raķetēm nogāzušās galvaspilsētas Dņipro rajonā, ievainojot vismaz 45 cilvēkus. 18 cilvēki, ieskaitot divus bērnus, tika hospitalizēti, un 27 saņēma medicīnisko palīdzību uz vietas, norādīja Kličko.

Ienaidnieka nakts raķešu uzbrukumā galvaspilsētas Dņipro rajonā tika nodarīti postījumi dzīvokļu ēkai, privātmājai un aizdegās vairākas automašīnas. Saplaisāja bērnu slimnīcas logu stikli un rajonā tika bojāta ūdens apgādes sistēma, paziņoja mērs.

Kara administrācija ziņoja, ka "ienaidnieka gaisa mērķu notriekšanas rezultātā ir reģistrētas daudzas nokritušas atlūzas Dņipro un Desnas rajonos". Dņipro rajonā tika evakuēti iedzīvotāji no ēkas, kurā izcēlās ugunsgrēks.

Ukrainas gaisa spēki pavēstīja, naktī krievi izšāvuši uz Kijivu desmit raķetes, tās visas notriektas.

"Visus desmit mērķus, kas lidoja uz Kijivas pilsētu pa ballistisku trajektoriju, notrieca gaisa spēku raķešu vienība. Raķešu veidu varēs noteikt tikai pēc tam, kad attiecīgie dienesti būs izpētījuši atlūzas," savā "Telegram" kanālā raksta gaisa spēki.

Krievijas armija otrdienas vakarā uz Ukrainu izšāva desmit trieciendronus "Shahed", un visi no tiem arī tika notriekti - gandrīz visi virs Odesas reģiona.

Šis bija otrais trieciens Kijivai nedēļas laikā, un tas noticis pēc ilga klusuma perioda Ukrainas galvaspilsētā, kuru svētdien pārtrauca cits uzbrukums.

Pirmdien Krievijas raķešu triecienā tika sagrautas vairākas mājas Kijivas piepilsētās un vairāk nekā 100 mājsaimniecības uz laiku palika bez elektroapgādes.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!