Foto: AP/Scanpix/LETA

Serbijas prezidenta Aleksandra Vučiča partija uzvarējusi ārkārtas parlamenta vēlēšanās, liecina sākotnējie rezultāti, uz kuriem atsaucas britu raidsabiedrība BBC.

Saskaņā ar prognozēm Vučiča vadītā Serbijas progresīvā partija jeb SNS iegūs gandrīz 47% balsu. Opozīcijas partiju apvienība "Serbijas pret vardarbību" ieguvusi vien 23,1% vēlētāju uzticību.

Vučičs paziņoja, ka viņa vēlēšanu saraksts "Serbija nedrīkst apstāties" virzās uz 127 vietām 250 vietu Nacionālajā asamblejā. "Mans darbs bija darīt visu, kas ir manos spēkos, lai nodrošinātu absolūto vairākumu," viņš sacīja atbalstītājiem. Pats prezidents vēlēšanās nekandidēja.

SNS ir pie varas kopš 2012. gada, bet pēdējo trīs gadu laikā ir notikušas trīs vēlēšanas. Līdzās parlamenta vēlēšanām Serbijā notika arī pašvaldību vēlēšanas.

Opozīcijas alianse "Serbija pret vardarbību" jeb SPN tika izveidota pēc divām masu apšaudēm maijā, kas izraisīja milzīgus protestus. Uzbrukumos tika nogalināti 19 cilvēki, desmit cilvēki gāja bojā uzbrukumā skolai Belgradā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!