Fоtо: AP/Scanpix/LETA

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš nesen tika pārvests uz cietumu Arktikas reģionā, otrdien paziņojis, ka septiņas dienas pavadījis izolatorā.

Navaļnija sabiedrotie uzskata, ka Kremlis cenšas vēl vairāk izolēt Navaļniju pirms vēlēšanām, kurās Krievijas prezidents Vladimirs Putins, gandrīz droši, tiks pārvēlēts amatā uz piekto termiņu.

Navaļnijs paziņoja, ka šoreiz izolatorā pavadījis septiņas dienas. Cietuma vadība regulāri iesloga opozicionāru karcerī par nelieliem it kā notikušiem cietuma noteikumu pārkāpumiem. Šoreiz apsargi apgalvoja, ka viņš "atteicies iepazīstināt ar sevi atbilstošā formātā" un nav reaģējis uz audzinošo darbu.

Navaļnijam šī bija 24.reize izolatorā, kur viņš kopumā pavadījis 273 dienas, aprēķinājuši viņa sabiedrotie.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023.gada augustā - 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960.gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Savā ierastajā melnajā humorā viņš norādīja, ka pastaigu laikā cietuma pagalmā temperatūra nekad nav bijusi aukstāka par mīnus 32 grādiem pēc Celsija, un jokoja, ka pagalmā, neskatoties uz betona žogu, pūš brīnišķīgs svaigs vējš.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !