Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Avdijivku atgūsim – lēmums izvest karaspēku un saudzēt cilvēkus bija pareizs, savā kontā vietnē "Facebook" sestdien komentējis Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs, raksta UNIAN.

Ukrainas armija Avdijivkā ir guvusi mācības. Ministrijas komanda strādā pie tā, lai līdzīga situācija neatkārtotos nevienā citā frontes virzienā, viņš paziņojis.

Savukārt Ukrainas Bruņoto spēku brigādes komandieris Maksims Žorins uzsvēris, ka šobrīd turpinās ukraiņu karaspēka izvešana no Avdijivkas pilsētas Doņeckas apgabalā.

Lēmums karaspēku izvest bijis loģisks un pareizs, taču sarežģīti īstenojams. Galvenais ir tas, ka izdevies saglabāt lielāko daļu personālsastāva, kas ir ļoti svarīgi karadarbības turpināšanai, viņš izteicies.

Savukārt Umerovs savā ierakstā paudis, ka Ukrainai nepieciešamas mūsdienīgas pretgaisa aizsardzības sistēmas, lai ienaidnieks nevarētu izmantot vadāmos aviācijas lādiņus, nepieciešami tālās darbības līdzekļi ienaidnieka noliktavu iznīcināšanai, nepieciešami artilērijas lādiņi.

"Strādājam pie tā pastāvīgi. Fortifikācijas – ceļam un pastiprinām. Lēmums saudzēt cilvēkus – pareizs. Avdijivku – atgūsim," viņš rakstījis.

Jau ziņots, ka Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Aleksandrs Sirskis pieņēma lēmumu par karaspēka daļu izvešanu no Avdijivkas.

Kā liecina Lielbritānijas izlūku dati, kaujā par Avdijivku Krievija zaudējusi ne mazāk kā 400 tanku, kaujas mašīnas un citu smago tehniku, kā arī aptuveni 1000 cilvēkus, raksta UNIAN.

Krievija uzbrukumiem Avdijivkai piesaistīja visas rezerves, tostarp no citiem frontes virzieniem.

Piektdienas vakarā pilsētā turpinājās smagas kaujas un vairāki Ukrainas aizstāvji nonākca gūstā, piektdien vakarā paziņoja armijas grupējuma "Tavrija" komandieris Oleksandrs Tarnavskis.

"Pretinieks turpina artilērijas apšaudes un masīvu bombardēšanu, praktiski slaukot pilsētu nost no zemes virsas. Ienaidnieks uzbrukumā met visas rezerves, pārvietojot tās no citiem virzieniem, un cenšas pārraut mūsu aizsardzību," Tarnavski citēja aģentūra UNIAN.

Ģenerālis stāstīja, ka ukraiņu karotāji turas pretī, bet agresors skaitliski pārspēj aizstāvjus visos rādītājos – ar personālsastāvu, artilēriju, aviāciju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!