Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, izņemot Ungāriju, pirmdien aicinājušas nekavējoties ievērot karadarbības pauzi Gazas joslā, paziņojis ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

Borels sacīja, ka 26 valstu ārlietu ministri vienojušies par paziņojumu, kurā aicināts "nekavējoties ievērot humāno pauzi, kas novestu pie ilgtspējīga pamiera". ES valstis arī atkārtoti aicināja Izraēlu nesākt uzbrukumu Gazas joslas dienvidu pilsētai Rafahai.

Ungārija ir nelokāma Izraēlas atbalstītāja un bieži ir atteikusies piekrist ES paziņojumiem, kurus uzskatīta par pārlieku kritiskiem pret šo valsti.

Jau vēstīts, ka 7. oktobrī palestīniešu teroristu grupējums "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!