Foto: Publicitātes foto

Diskusijas dalībnieki apspriež, vai pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā un agresorvalsts hibrīduzbrukumu pastiprināšanās Latvijas informatīvajā telpā būtu jālieto krievu valoda.

Krievijas asiņainais karš Ukrainā ir mudinājis Latvijas sabiedrību pārvērtēt savu attieksmi pret krievu kultūras un valodas lomu mūsu vidē, izglītībā un valodas telpā. Lai arī kopumā virkne soļu, kas sperti šajā jomā, vairumā sabiedrības atbalstīti, ir jautājumi, kas raisa asas diskusijas. Viens no tiem ir plašsaziņas līdzekļu, kas vēsta krievu valodā loma, un jo īpaši - mazākumtautībām domāta satura veidošana sabiedriskajos medijos. Gan tie, kas atbalsta atteikšanos no satura krievu valodā, gan tie, kas iestājas pret, kā vienu no galvenajiem argumentiem izmanto valsts drošību.

Kā mums uzrunāt dažādas Latvijas sabiedrības daļas laikos, kad Krievijas hibrīduzbrukumi tikai pastiprinās? Kā nodrošināt vienotu un vienlaikus mazākumtautību valodās runājošas mediju telpas pastāvēšanu? Uz šiem un citiem jautājumiem plānots atbildēt diskusijas laikā.

Diskusiju vada žurnāliste, Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga. Piedalās žurnālists Aleksejs Dunda, TVNET GRUPAS satura projektu vadītāja Ērika Staškeviča, žurnālists Andrejs Titovs un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra vadītāja Dana Bjorka.

Jau vēstīts, ka festivāls "Lampa" notiek Cēsīs 5. un 6. jūlijā. Ieeja festivālā ir bez maksas. Daļa no pasākumiem ir vērojami arī tiešraidē, tostarp portālā "Delfi".

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams mājaslapā www.festivalslampa.lv, kā arī mobilajā lietotnē. Sastādīt savu festivāla programmu ir iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Praktiski padomi festivāla apmeklētājiem pieejami šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!