Fоtо: Publicitātes foto

Šodien Cēsīs skanējumu sāks jau desmitais sarunu festivāls LAMPA. Cieņpilnas sarunas divu dienu garumā 62 norises vietās piedāvās 247 rīkotāji. Ieeja festivālā – kā vienmēr bez maksas.

Festivālu plkst. 12.00 uz skatuves DOTS Cēsu pils parkā atklās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica, British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča, Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts un "Swedbank Latvija" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Šodien, 5. jūlijā, LAMPAs programmā iekļauti 186 dažādi notikumi, kas norisināsies Cēsu pils parkā, blakus esošajā Maija parkā, Pils laukumā un Vienības laukumā. Pirmajā festivāla dienā notiks sarunas un diskusijas par ļoti dažādām tēmām – sabiedrībā valdošajiem mītiem par lauksaimniekiem, latviešu karavīriem Otrajā pasaules karā, dzīvnieku tiesībām uz dzīvību, mākslu publiskajā telpā, sabiedrības polarizācijas riskiem, nākotnes arhitektūru, palīdzību dzemdībās, bērnu literatūru, austrumu robežu, pāriešanu uz izglītību latviešu valodā un daudz ko citu.

Plkst. 18.00 ir gaidāma ikgadējā politiķu diskusija, kurā piedalīsies visu Saeimā ievēlēto politisko partiju frakciju pārstāvji. Šī gada tēma – politiskā kultūra un komunikācija Latvijā, un vai varam labāk.

Līdztekus festivāla apmeklētāji tiek aicināti darināt ukraiņu motankas, piedalīties lomu spēlē par dezinformāciju un mediju ētikas jautājumiem, mākslas terapijas meistarklasē un mērķu izvirzīšanas darbnīcā, noskatīties monoizrādi no Daugavpils "Cilvēks un tirāns", ļauties pļavas valdzinājumiem, vērot tiešraidē Eiropas čempionāta futbolā ceturtdaļfināla spēli, pasmaidīt par citu piedzīvotajām neražām un ķibelēm profesionālajā dzīvē "FuckUp nights Riga" pasākumā un iesildīties gaidāmajam "Politiķu disko" kopā ar Lielbritānijas vēstnieku Polu Bramelu, kas šoreiz iejutīsies DJ lomā.

Šogad LAMPA īpaši aicina ticēt savam, citu un mūsu kopīgajam spēkam, ar trāpīgu vārdu vai dzirkstošām sarunām iedvesmot, iedrošināt un stiprināt, no vārdiem virzīties uz darbiem un sadarboties un uzticēties, lai visi dzīvotu stiprākā un labākā Latvijā. Tāpēc ikvienam būs iespēja darboties spēka vārdu pastā, uzrakstot uz kartītes savus spēka vārdus, atstājot tos uz īpašas sienas un paņemot kāda cita spēka vārdus sev par uzmundrinājumu.

Mazākajiem apmeklētājiem festivāla rīkotāji sarūpējuši aizraujošu un izzinošu "miniLAMPAs" programmu, kurā caur dažādām meistarklasēm un teātra izrādēm varēs līdzdarboties, sarunāties un atklāt vēl neatklāto. "MiniLAMPA" šodien darbosies no plkst. 13.00 un būs atvērta līdz plkst. 20.00. Tā kā "miniLAMPAs" teritorijā bērnus līdz 7 gadu vecumam nedrīkst atstāt bez uzraudzības, programma veidota tā, lai aizraujoši būtu gan mazam, gan lielam.

Naktī no piektdienas uz sestdienu, no pusnakts līdz plkst. 2.00, uz skatuves DOTS Cēsu pils parkā DJ Toms Grēviņš iegriezīs ballīti – tradicionālo "Politiķu disko", aicinot bariņu politiķu Cēsīm demonstrēt savu mūzikas gaumi. Par muzikālo noformējumu šoreiz rūpēsies Cēsu mērs Jānis Rozenbergs ( "Vienotība"), Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība) un jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti Rihards Kols ("Nacionālā Apvienība") un Mārtiņš Staķis ("Progresīvie").

Lai nodrošinātu festivāla apmeklētāju nokļūšanu festivālā, AS "Pasažieru vilciens" līdzās ierastajiem reisiem šodien nodrošinās papildreisus – vilciens no Rīgas uz Cēsīm aties plkst. 13.30 un no Cēsīm uz Rīgu plkst. 15.37 un plkst. 23.55.

Tiem, kas uz Cēsīm atbraukt nevarēs, daļu no festivāla diskusijām būs iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā, LMT Viedtelevīzijā, kā arī portālā "Delfi". Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama "Google Play" vai "App Store". Izveidot savu festivāla programmu būs iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Praktiska informācija festivāla apmeklētājiem – šeit.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !