Fоtо: Publicitātes foto

Šodien, 5. jūlijā, Cēsīs desmito reizi atklāts sarunu festivāls "LAMPA", kas divās dienās aicina apmeklēt kādu no vairāk nekā 350 pasākumiem 62 norises vietās par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām.

Festivālu Cēsu pils parkā atklāja sarunu festivāla "LAMPA" direktore Ieva Morica, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ("Vienotība"), "Swedbank Latvija" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis, British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča un Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts.

"Pirms deviņiem gadiem viss sākās ar sapni. Sapni un vēlmi kopā strādāt, lai Latvijā stiprinātu demokrātiju un mēs viens ar otru cieņpilnāk sarunātos. Tā dzima sarunu festivāls "LAMPA". Kopā esam gājuši garu un skaistu sarunu ceļu. Esam apliecinājuši, ka mums rūp, lai Latvijā varam dzīvot droši, jēdzīgi un laimīgi. Kopā esam radījuši vietu, kur ne tikai sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtisko, bet arī gūt spēku ikdienas darbam. Tāpēc jubilejas sarunu festivālu "LAMPA" it īpaši redzam kā vietu, kur smelties un gūt spēku savu sapņu un mērķu īstenošanai, savai un Latvijas izaugsmei," atklājot festivālu, pauda Morica.

Festivāla pirmās dienas programma priecēja ar 186 notikumiem, aicinot sarunāties par ļoti dažādām tēmām – sabiedrībā valdošajiem mītiem par lauksaimniekiem, latviešu karavīriem Otrajā pasaules karā, dzīvnieku tiesībām uz dzīvību, mākslu publiskajā telpā, sabiedrības polarizācijas riskiem, nākotnes arhitektūru, palīdzību dzemdībās, bērnu literatūru, austrumu robežu, pāriešanu uz izglītību latviešu valodā un daudz ko citu.

Apmeklētāji arī tika aicināti darināt ukraiņu motankas, piedalīties lomu spēlē par dezinformāciju un mediju ētikas jautājumiem, mākslas terapijas meistarklasē un mērķu izvirzīšanas darbnīcā, noskatīties monoizrādi no Daugavpils "Cilvēks un tirāns", ļauties pļavas valdzinājumiem, vērot tiešraidē Eiropas čempionāta futbolā ceturtdaļfināla spēli, pasmaidīt par citu piedzīvotajām neražām un ķibelēm profesionālajā dzīvē "FuckUp nights Riga" pasākumā un iesildīties gaidāmajam "Politiķu disko" kopā ar Lielbritānijas vēstnieku Polu Bramelu DJ lomā.

Dienas izskaņā plkst. 23.59 skatuvi DOTS pieskandinās par tradīciju kļuvusī "Politiķu disko" nakts ballīte, kurā "LAMPA" apmeklētājiem būs iespēja novērtēt vairāku Latvijas politiķu muzikālo gaumi kopā ar labāko klubu un ballīšu dīdžeju Tomu Grēviņu. Šogad dīdžeja lomā iejutīsies Cēsu mērs Jānis Rozenbergs, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa ("Zaļo un Zemnieku savienība") un jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti Rihards Kols ("Nacionālā Apvienība") un Mārtiņš Staķis ("Progresīvie").

Daļu no festivāla diskusijām iespējams vērot tiešsaistē festivāla mājaslapā, LMT Viedtelevīzijā un portālā "Delfi". Iepazīties ar pilnu festivāla programmu var šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama "Google Play" vai "App Store".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !