Foto: Publicitātes foto

Vai mēs protam runāt ar bērniem par viņu ķermeni un seksualitāti, vai varbūt runājot paši izjūtam kaunu un vainas sajūtu, kura mums seko kopš bērnības? Vai mums vispār ir pietiekami daudz zināšanu par ķermeni un to, kas kurā vecumposmā ir normāli un pieņemami? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēja diskusijas dalībnieki.

Šogad medijos un sociālajos tīklos skaļi izskanējuši bērniem paredzētas izglītojošas literatūras cenzūras mēģinājumi, tāpēc Ģimenes teltī pievērsās šim "zilonim istabā".

Diskusiju vadīja ilustratore Elīna Brasliņa. Piedalījās arī publiciste un pilsoniskā aktīviste, komunikācijas vadītāja Linda Curika, Mg. psych., DBT psihoterapijas speciāliste Romija Krēziņa, Sertificēta dūla, veikala "SexyStyle" meistarklašu vadītāja Eva Gulbe, bloga ,,Change My Mind" un izglītojošas grupas ,,Rasa par bērniem" autore Rasa Pakalniņa un LU maģistre, pētījusi cenzūru bērnu literatūrā Paula Vakarina.

Jau vēstīts, ka festivāls "Lampa" notiek Cēsīs 5. un 6. jūlijā. Ieeja festivālā ir bez maksas. Daļa no pasākumiem ir vērojami arī tiešraidē, tostarp portālā "Delfi".

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams mājaslapā www.festivalslampa.lv, kā arī mobilajā lietotnē. Sastādīt savu festivāla programmu ir iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Praktiski padomi festivāla apmeklētājiem pieejami šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!