Foto: Publicitātes foto

Dažādu jomu eksperti sarunu festivālā "Lampa" diskutēja par grūmingu, tā dažādajām izpausmēm un kā tās atpazīt. Diskusijai bija iespējams sekot līdzi tiešraidē portālā "Delfi".

Jauniete nometnē saņem uzmanību no nometnes līdera, tiek uzklausīta, uztverta kā pieaugusi un citādāka. Tiek saņemti tik daudz komplimenti, uzsākta sarakste, aicinājumi satikties un pavadīt laiku kopā. Beidzot uzmanība un novērtējums, pasaulē, kur neviens cits tevi nesaprot. Jaunais draugs ir vecāks, gudrāks, zina labāk.

Aicinājumi satikties, atbraukt ciemos, nevienam neteikt – sapratne, ko saņem no jaunā drauga, atsver visu, pat, ja reizēm kaut kas no prasītā šķiet mulsinoši un rada diskomfortu. Un galu galā, pati iepinies šajā situācijā - kam tad kaut ko jautāsi vai sūdzēsies?

Diskusiju vadīja žurnāliste, mediju eksperte, filmas "Homo Sovieticus" scenārija līdzautore Rita Ruduša. Piedalījās arī Centra MARTA Jaunatnes un preventīvā darba programmu vadītāja Madara Kanasta-Ieviņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece vispārējās izglītības jautājumos Kristīne Niedre-Lathere, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Anda Smiltēna, Labklājības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite un Mg. psych., DBT psihoterapijas speciāliste Romija Krēziņa.

Jau vēstīts, ka festivāls "Lampa" notiek Cēsīs 5. un 6. jūlijā. Ieeja festivālā ir bez maksas. Daļa no pasākumiem ir vērojami arī tiešraidē, tostarp portālā "Delfi".

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams mājaslapā www.festivalslampa.lv, kā arī mobilajā lietotnē. Sastādīt savu festivāla programmu ir iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Praktiski padomi festivāla apmeklētājiem pieejami šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!