Fоtо: Viesturs Radovics/DELFI

Daļa Latvijas armijas Sauszemes spēku 3. kājnieku bataljona zemessargu sevi neoficiāli dēvē par "Ukrainas iesaukumu". Iestājās Zemessardzē līdz ar visaptverošā iebrukuma sākumu. "Ziediņ, uztaisi nopietnāku sejas izteiksmi, tevi fotografē!" biedram no "Ukrainas iesaukuma" uzsauc cits zemessargs. Ziediņš ir segvārds. Kara apstākļos drošāk ir neatklāt identitāti.

Ādažu militārajā bāzē ir starptautiska rosība. Neilgi pēc mums uz bāzi atbrauc kādas citas NATO valsts valdības vadītājs, kuru pavada militārās policijas plejāde. Pie militārās bāzes ieejas vīrieši smēķē un sarunājas spāniski. Mums garām paiet sieviete, kurai uz jakas pleca apvidū ir Vācijas karogs. Kopumā bāzē šobrīd esot vairāk nekā desmit nāciju pārstāvji.

Visam pa vidu Ādažu poligonā norit arī Zemessardzes nometne jeb astoņas dienas ilgas intensīvas mācības, kurām šoreiz ļauj sekot arī cilvēkiem no malas – mums.

Fоtо: Viesturs Radovics/DELFI

Kā stāsta seržants Māris Komogorovs, nometnē piedalās aptuveni 50 cilvēku. Tās laikā zemessargi arī nakšņo poligonā, par naktsmītnēm pārvēršot bruņumašīnas. Nakšņo tā, lai 10 minūšu laikā spētu sākt ceļu.

Fоtо: Viesturs Radovics/DELFI

"Ķemmē" mežu

Dienā, kad soli solī sekojam desmit cilvēku nodaļai kamuflāžas apģērbā, zemessargiem ir

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !