Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV motorsporta komanda "Andretti" nonākusi viena soļa attālumā no pievienošanās prestižākajai autosporta klasei F-1, tomēr tai priekšā vēl ir sarežģītākais process, lai kļūtu par pilntiesīgu čempionāta dalībnieci.

"Andretti" kļuvusi par vienīgo komandu, kuru Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) izvirzījusi uz noslēdzošo kārtu pirms apstiprināšanas par F-1 dalībnieci. Tagad ASV bāzētā motorsporta komanda var uzsākt diskusijas par komerciālo pusi, kurā komandas vadībai ar Maiklu Andreti priekšgalā būs jāpārliecina pārējās 10 F-1 vienības, ka "Andretti" pievienošanās dos finansiālu labumu čempionātam ilgtermiņā.

Neraugoties uz to, ka FIA "Andretti" komandu pielaida izšķirošajai izvērtēšanas kārtai, F-1 var joprojām atteikties no paplašināšanās. "Mēs esam pieņēmuši FIA izdarītos secinājumus. Tagad mēs veiksim savu izvērtēšanu atlikušajam pieteikumam," teikts F-1 paziņojumā. FIA prezidents Mohammeds ben Sulajems iepriekš paudis, ka ļoti vēlas F-1 pievienot jaunu komandu. Savukārt FOM Stefano Demenikali vadībā šajā ziņā bijuši daudz piesardzīgāki.

Kopš februāra bija atvērta pieteikšanās F-1 čempionātam, un tajā FIA analizēja vairāku potenciālo komandu pieteikumus. Septembra izskaņā tika paziņots, ka trīs komandu pieteikumi otrajā kārtā tika noraidīti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!