Fоtо: EPA/Scanpix/LETA

Vai nākamgad ir iespējama Ukrainas sakāve? Vai konflikts varētu izplesties līdz Baltijas valstīm? Vai Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās ir apdraudējums Ukrainai un Eiropas Savienībai? Kur sakrīt Rietumu un Ukrainas intereses? "Delfi" šos urdošos, bet nepatīkamos jautājumus uzdeva Lorensam Frīdmanam, akadēmiski analītiskā izdevuma "Modern Warfare: Lessons from Ukraine" ("Modernā karadarbība: Ukrainas mācības") autoru.

Lorenss Frīdmans ir britu stratēģisko pētījumu patriarhs, Londonas Karaliskās koledžas Kara studiju emeritētais profesors un Britu zinātņu akadēmijas loceklis.

Sāksim ar vissmagāko jautājumu! Vai Ukraina nākamgad var palikt bez Rietumu palīdzības un zaudēt karu?

Pieļauju, ka abas palīdzības pakotnes – gan amerikāņu, gan eiropiešu – saņems nepieciešamo atbalstu. Protams, negarantēju nevienu no variantiem, bet domāju, ka tas, visticamāk, notiks. Lai gan krietni vēlāk, nekā ukraiņiem gribētos.

Taču Ukrainas atbalsta ilgtermiņa problēma joprojām pastāv, lai gan palīdzība ir pa spēkam gan ES, gan ASV. Atliksim malā problēmas ar jaunāko aprīkojumu un munīcijas trūkumu. Tās tā vai citādi pietrūks vienmēr. Visticamāk, paies vēl gads, līdz ražošanas apjomi būs pietiekami, lai apmierinātu Ukrainas vajadzības. Tas viss, protams, ietekmē Ukrainas stratēģiju un ierobežo to, ko tā var panākt nākamgad.

Bet vai Krievija var uzvarēt, izmantojot šīs kavēšanās priekšrocības?

Uzvarēt šajā karā ir

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !