Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Bijusī kultūras ministre Agnese Logina (P) pirmdien paziņoja par demisiju, taču iemeslus nepaskaidroja. Tas atstāja vietu daudzām spekulācijām, tostarp tīklā "X" īpašu atsaucību ieguva teorija, kuru pieļāva bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, ka Logina demisionējusi, jo viņai bijušas problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam. "Delfi" pārliecinājās, ka šādai teorijai nav saistības ar realitāti.

Lai arī Logina savu lēmumu atkāpties nav skaidrojusi, vien norādot uz privātiem iemesliem, premjerministre Evika Siliņa tīklā "X" šo teoriju, atbildot Eiropas Parlamenta deputātam Ansim Pūpolam (NA), nodēvēja par "tukšu salmu kulšanu".

Savukārt Satversmes aizsardzības birojā (SAB) portālam "Delfi" norādīja, ka publiski izskanējušie pieņēmumi par Loginas demisijas saistību ar speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam it kā anulēšanu ir nepamatoti.

SAB arī aicina Latvijas iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt informācijas pamatotību un neizplatīt nepārbaudītas ziņas tālāk, piemēram, sociālajos tīklos, lai tādējādi nedestabilizētu valsts informatīvo telpu un sabiedrības noskaņojumu.

"Nepatiesu, iedzīvotāju noskaņojumu un valdību destabilizējošu vēstījumu izplatīšana publisajā telpā ir viens no hibrīdā apdraudējuma veidiem. Tā kā arī Latvija ir pakļauta šāda veida hibrīdapdraudējumam, valsts iedzīvotāji, kā informācijas patērētāji un izplatītāji, arī ir iesaistīti un kļūst līdzatbildīgi par valsts drošību. Līdz ar to valsts drošības uzturēšanai un stiprināšanai katram iedzīvotājam jāmācās šos apdraudējumus atpazīt, jābūt gatavam tiem nepadoties un pretstāvēt," uzsvēra birojā.

Saturs veidots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Saturā paustie viedokļi nepārstāv Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas oficiālo nostāju. Eiropas Komisija nav atbildīga par saturā iekļauto informāciju.

EU fundingBECID

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!