Fоtо: Adrien Fillon/Zuma Press/Scanpix/LETA

Jāņos apritēja gads kopš bēdīgi slavenā Krievijas Federālā drošības dienesta un Krievijas ģenerālštāba Galvenās (izlūkošanas) pārvaldes (G(R)U ) specprojekta "Wagner group" algotņu marša "uz Maskavu pēc taisnības", kas beidzās ar … vienkārši beidzās.

Atgādināšu, ka Vagnera grupu un tā ģenerālmenedžeri Jevgeniju Prigožinu Aizsardzības ministrija (AM) sāka dzīt stūrī labu laiku pirms 2023. gada 24. jūnija notikumiem. Janvārī tiem liedza vervēt ieslodzītos, kas bija Prigožina know-how un kaujas panākumu atslēga, bet maijā vāgneriešiem pavēlēja pāriet pilnā AM pakļautībā, kas nepārprotami apdraudēja Prigožina biznesa intereses Āfrikā, kur viņš iztirgoja vietējiem tirāniem Krievijas zīmolu un karavīrus, pretī saņemot daļas uzņēmumos un koncesijas derīgo izrakteņu ieguvei.

Krievijas valsts apmierinājās ar to, ka ierieba rietumvalstīm, mazinot viņu ietekmi šajā pasaules reģionā. Vagneriešu bizness, kā viņi paši saka, ir nāve, un šis bizness iet labi. Tur jau tā problēma.

Pētīt neplānotas kolīzijas Krievijas varas pilāru starpā ir ārkārtīgi interesanti, jo tas atklāj patiesās sviras, atsvarus un āķus kremļa varas mašinērijā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !