Foto: Cehs.lv privātais arhīvs

"Kā lai es to izskaidroju savam bērnam?" – frāze, ar ko sevi nodod idioti, nodomāju pie sevis, vērojot, kā neapmierināts onkulis šķendējas policistam, kurš bija aizturējis gājēju plūsmu pāri ielai, pa kuru virzījās velomaratons. Diemžēl nav arī tā, ka idioti censtos slēpties kā vecajos labajos laikos. Vai tas ir Kremļa pirksts, vai arī Rietumi tiešām ir kļuvuši pārāk iekļaujoši, bet rodas iespaids, ka idioti savu emancipāciju ir piedzīvojuši daudz straujāk nekā sievietes vai ASV tumšādainie.

Gribētos domāt, ka sava idiotisma slēpšana ir cēla un bruņnieciska vērtība, ko augstu turēja tie ļaudis, kas cēla un aizsargāja Latviju. Manā prātā ir uzburta aina, kā 1924. gadā mans vectēvs pieiet pie sava tēva un jautā, kur palicis Egons no Sīļu mājām. Bet viņa tēvs sakušina mazo puiku un pusčukstus instruē, lai Egonu vairs nevienam nepiemin. Egons esot aizvests piespiedu ārstēšanā, par to, ka ciemā klārējis, ka pasaules īstie valdnieki izmanto tos sātana automobiļus, lai pilsētas ielās sētu ķīmiskās trases, kuru dēļ visi te slimojot ar to spāņ' grip'. 

"Kā lai es to izskaidroju savam bērnam?" jautāja Unga Bunga, kad ciema muļķis rādīja, kā ratu var izmantot, lai pārvietotu nokauto antilopi.

Simtiem gadu akumulētas zināšanas matemātikā un fizikā, globālas industrijas un loģistikas ķēdes, neskaitāmi zinātnieki no visdažādākajām nācijām ir noveduši pie tā, ka no smilšu graudiņiem esam uzbūvējuši iespēju ignorēt tūkstošiem kilometru atstatumu, lai atrastu pasaulē vēl kādu ar tikpat slimu prāta novirzi kā, piemēram, seksuāla iekāre pret Kobzona dubultnieci, ticība plakanai Zemei vai nespēja izskaidrot bērnam pasauli, kurā tas piedzimis. 

Kamēr vien idioti neprot izskaidrot savam bērnam, kā atrast kvadrātvienādojumā X vērtību, tikmēr viņi klusu čāpstina kotlešmaizi. Bet viss krasi mainās, tiklīdz parādās apdraudējums idiota iedomātai lietu kārtībai, kur viņš gadu desmitiem ir varējis patverties no mūžam mainīgās pasaules, – kā situācijā par un ap seksuālo audzināšanu skolās un izglītošanu par tādām lietām kā seksuālā orientācija, dzimtes identitāte un citām slimībām, kuras agrāk varēja izdauzīt no cilvēka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!