Foto: Publicitātes foto
Pirms aptuveni gada LIKTA sadarbībā ar Tet uzsāka publisku diskusiju par nelegāli izvietotiem gaisa vadiem jeb iekārto kabeļu līnijām un to likvidēšanu pilsētā, lai kopīgiem spēkiem spriestu par drošāku un sakārtotāku Rīgu.

Neskatoties uz to, ka liegums izbūvēt jaunus gaisa vadus Rīgas vēsturiskajā centrā ir spēkā jau kopš 2006. gada, savukārt prasība pārvietot tos pazemē rekonstrukcijas laikā eksistē kopš 2009. gada, vairāk nekā 15 gadus realitātē šī problēma nav atrisināta, un arvien parādās jauni vadi, kas ir pretlikumīgi, bīstami un veicina negodīgu konkurenci. Turklāt nav pieejama informācija arī par esošo vadu kvalitāti un nolietojamību – cik droši tie ir ekspluatācijai un vai nerada draudus ēkai un apkārtējiem. Pēc gada aktīva darba starp iesaistītajām pusēm, lai rastu reālu risinājumu un tiešām uzsāktu šo gaisa vadu demontāžu, ir laiks jaunai sarunai.

Iesaistīto pušu diskusijā "Vados sa[at]pinušies" dalībnieki novērtēs gada laikā sasniegto progresu, kā arī skaidros nelegālo gaisa vadu demontāžas procesu, lai katrs namu īpašnieks vai cits iesaistītais, kurš var uzsākt šo vadu novākšanu, var sniegt savu ieguldījumu vides kvalitātes un drošības uzlabošanā. Diskusiju vadīs žurnāliste, vides aktīviste Eva Johansone.

Diskusijā "Vados sa[at]sapinušies" piedalīsies:

  • Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange,
  • LIKTA prezidente Signe Bāliņa,
  • Tet valdes loceklis Edgars Grandāns,
  • LMT viceprezidents Gunārs Danbergs,
  • ar praktiskiem risinājumiem un procesu pilnveidošanu savā pieredzē dalīsies Edgars Kvālis, Tērbatas ielas 28 nama īpašnieka "Trevetia filistru biedrība" valdes priekšsēdētājs.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!