Grīziņkalnā "Ghetto Games" pasākumi varēs notikt līdz jūnija beigām, otrdien lēmusi pašvaldība un iesaistītās puses. Taču tālāka biedrības nākotne Grīziņkalnā nav skaidra. Kā varētu risināt līdzšinējo konfliktu un kāds būs plāns pēc jūnija beigām? Par to žurnāliste Alina Lastovska raidījumā "Spried ar Delfi" 19. jūnijā iztaujāja "Ghetto Games" pārstāvi Edgaru Gertneru, Rīgas vicemēru Edvardu Ratnieku (NA/LRA), kā arī Grīziņkalna apkaimes biedrības pārstāvi Kasparu Kursišu.

Jau ziņots, ka tiesa liegusi Grīziņkalnā biedrībai rīkot pasākumus. "Ghetto Games" pārstāvis Raimonds Elbakjans solīja lēmumu pārsūdzēt.

Situācijai rasts risinājums – līdz 29. jūnijam biedrība Grīziņkalnā pasākumus rīkot tomēr varēs, atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam. Biedrība pašvaldībai uzrakstījusi iesniegumu par publisku pasākumu rīkošanu Grīziņkalna parkā saskaņā ar iepriekš plānoto pasākumu grafiku. Tāpat biedrībai uzlikts papildu nosacījums – pēc pulksten 22 teritorijā varēs izmantot tikai mikrofonu dalībnieku apziņošanai.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) norāda, ka pēc noteiktā datuma visas puses tiksies vēlreiz, lai saprastu, vai šāds risinājums ir bijis pieņemams.

"Es ļoti ceru, ka gan "Ghetto Games", gan arī Grīziņkalna Apkaimes biedrība izvirzīs bērnus un jauniešus par prioritāti un ļaus tiem aktīvi darboties Grīziņkalnā. Šobrīd ir radusies tradīcijām spēcīga bērnu un jauniešu kustība, kas iedzīvina alternatīvu dzīvesveidu – bez alkohola, cigaretēm un citām atkarību raisošām vielām, to vietā izvēloties sportu, mūziku, modernās improvizācijas un talantu attīstīšanu, kas ir labāk nekā saskarties ar daudz lielākām sociālām problēmām un jauniešu atkarībām," paziņojumā norāda Ratnieks.

Biedrības rīkoto pasākumu laikā tiks veikti trokšņa līmeņa mērījumi, ko nodrošinās pasākuma organizators.

Rīgas pašvaldības policija pasākumus uzraudzīs atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktajai kārtībai.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!