Sabiedrību satraukuši gadījumi, kad valsts iestādes atsaka medikamentu kompensēšanu onkoloģijas pacientiem, tādēļ ievērojamas naudas summas nākas vākt ziedojumos. Kādus risinājumus šādām situācijām piedāvā Veselības ministrija, kā plānots uzlabot veselības aprūpi onkoloģijas jomā turpmākajos gados, vai izdosies panākt rudenī solīto zāļu cenu samazinājumu, kā arī par slimnīcu tīkla reformu un rindām pie ārstiem raidījumā "Spried ar Delfi" žurnāliste Laura Ozoliņa izjautā veselības ministru Hosamu Abu Meri (JV). Raidījumā piedalās arī laikraksta "Latvijas Avīze" žurnāliste Māra Libeka.
Kā ziņots, Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) piedāvā palielināt individuālās kompensācijas onkoloģijas medikamentiem līdz 30 000 eiro gadā līdzšinējo 14 228 eiro vietā, aģentūru LETA informēja ministra padomniece Ilona Oša. Tiek prognozēts, ka izmaiņas normatīvajā regulējumā stātos spēkā ar 1. oktobri.
Ministrs arī piedāvā izveidot speciālu fondu onkoloģijā, līdzīgi kā "Cancer Fund" Igaunijā. Priekšlikumus speciālā fonda izveidei un tā finanšu avotam varētu sagaidīt līdz 15. oktobrim. Līdz ar fonda izveidi, iecerēts pilnveidot individuālas kompensācijas izskatīšanas kārtību.
Kā vēstīts, portālā "Ziedot.lv" tiek vākti ziedojumi Latvijas Radio analītisko raidījumu producentei, labdarības maratona "Dod pieci" satura redaktorei Evijai Unāmai. Ārstu konsīlijs nozīmējis viņai turpmāku ārstēšanu ar medikamentu "Olaparib", kas ir valsts apmaksāts olnīcu vēža pacientēm, bet krūts vēža gadījumos valsts to neapmaksā. Arī individuālo kompensāciju valsts viņai ir atteikusi. Ik mēnesi viņai nepieciešami 4722 eiro, gadu ilgam kursam – 56 672 eiro.
Lūgta komentēt šādu situāciju, premjere Evika Siliņa (JV) Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra, ka katrs šāds individuāls gadījums būtu jāvērtē. "Jo tas īsti normāli nav. Bet, protams, es neesmu ārsts un man ir grūti spriest par katrām niansēm," viņa pauda.
Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!