Foto: Publicitātes foto
Šobrīd krasi augošās energoresursu cenas un Ukrainā notiekošais karš būtiski ietekmē lielāko daļu Latvijas uzņēmumu. Lai diskutētu par gaidāmajiem otrā pusgada izaicinājumiem, analizētu Latvijas uzņēmumu noskaņojumu, kā arī identificētu atbalsta instrumentus, valsts finanšu attīstības institūcija ALTUM 23. augustā pulksten 10.00 organizē uzņēmējdarbības vides dalībnieku tiešsaistes diskusiju.

"Energoresursu cenu pieaugums, tāpat kā karš Ukrainā, daudzus pārsteidza nesagatavotus, pamatīgi sarežģijot Latvijas uzņēmēju darba ritmu – 68 % vietējo uzņēmumu, kuru apgrozījums mērāms vismaz ar pāris miljoniem eiro gadā, atklāj, ka augošās energoresursu cenas atstāj būtisku ietekmi uz viņu darbību. Ja finansējums energoefektivitātes pasākumu realizēšanai jau pamazām tiek apgūts, tiek gatavoti atbalsta instrumenti arī tiem Latvijas uzņēmumiem, kuru darbību negatīvi ietekmējušas Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu sekas," pirms diskusijas teic ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Tiešsaistes diskusija notiks 23. augustā pulksten 10.00, un to būs iespējams vērot ALTUM "Facebook" lapā.

Diskusijas dalībnieki:

  • Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs.
  • Andris Bite, Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents, zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Karavela" līdzīpašnieks.
  • Arnis Sauka, "SSE Riga" profesors un ViA padomes priekšsēdētājs.
  • Roberts Samtiņš, "AJ Power" uzņēmumu grupas vadītājs.
  • Jānis Benfelds, pētījumu centra "Norstat Latvija" vadītājs.

Diskusijas tēmas:

  • Enerģētikas krīzes un karadarbības ietekme uz Latvijas uzņēmumu dienaskārtību: pētījums par uzņēmumu noskaņojumu un pieredzes stāsti.
  • Kādi ir lielākie Latvijas ražotāju un eksportētāju izaicinājumi 2022. gada otrajā pusgadā?
  • Vai zaļā enerģija ir risinājums, lai pasargātu Latvijas uzņēmumus no tirgus satricinājumiem ilgtermiņā?
  • Kādas ir uzņēmēju iespējas saņemt finansiālu atbalstu, ja sankciju dēļ būtiski ierobežots pašreizējais bizness?

Par ALTUM:

ALTUM ir valstij piederoša finanšu institūcija, kas piedāvā valsts atbalstu dažādām mērķa grupām ar finanšu instrumentu palīdzību (piemēram, aizdevumi, kredītu garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.). ALTUM izstrādā un īsteno valsts atbalsta programmas, lai kompensētu tirgus nepilnības, kuras nevar atrisināt privātās finanšu institūcijas. 2017. gada jūnijā "Moody's" ALTUM piešķīra Baa1 starptautisko kredītreitingu, kas apliecina tā stipro finanšu stabilitāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!