Foto: Publicitātes foto

ESTO ir finanšu tehnoloģiju kompānija no Igaunijas, kas savu darbību uzsākusi 2017. gadā. Zīmols tika veidots, balstoties uz nepieciešamību pēc jaunas paaudzes maksājuma risinājumiem, kas uzlabotu iepirkšanās un maksājumu pieredzi gan klientam, gan tirgotājam. Tirgotāji sadarbībā ar ESTO var piedāvāt saviem klientiem iespēju par pirkumiem norēķināties pa daļām atlikto maksājumu veidā.

ESTO ir kā īpaša ekosistēma, kas apvieno dažādus norēķinu risinājumus. Piemēram, ESTO apvieno un ļauj pārvaldīt vienuviet ESTO kontu, partneru atlaižu piedāvājumus un iespēju norēķināties par pirkumiem pa daļām.

Vairāk nekā divi tūkstoši partneru un 200 tūkstošu lietotāju

"Šobrīd ESTO pakalpojumus lieto vairāk nekā 200 tūkst. lietotāju," uzsver Māris Vaivods, ESTO Latvija vadītājs.

ESTO ir aptuveni 1200 aktīvu e-komercijas partneru visā Baltijas reģionā. Papildus tam ESTO sadarbojas arī ar vairāk nekā 1600 klātienes veikaliem. ESTO darbojas pēc identiskiem darbības principiem un nosacījumiem gan Igaunijā, gan Latvijā un Lietuvā. Šis uzstādījums pats par sevi padara ESTO par pirmo izvēli Latvijā zināmiem tirgotājiem, tādiem kā "Sportland", "Studio Moderna", "iDeal", "Elkor" un citiem.

Pēc ESTO vadītāja teiktā, Latvijā un pārējās Baltijas valstīs ir vairāki lieli, atpazīstami uzņēmumi, kas piedāvā īpašus nosacījumus ESTO partneru klientiem. Piemēram, to vidū ir "Valge Klaar", "Goldtime", "Bigbox", "Elkor", "Expert", "Shoppa.ee", "Rademar", "Sportland", "Tradehouse", "Home4you", "Sotka", "Pranamat", "Studio Moderna", "iDeal", "Asko" un citi.

Līdz pat 10 tūkstošiem eiro


ESTO pilnībā automatizētie pakalpojumi ļauj partneruzņēmumu klientiem izvēlēties sev piemērotāko atmaksas risinājumu ar elastīgākiem nosacījumiem tirgū, sniedzot iespēju veikt līdz pat 10 tūkstošu eiro vērtu pirkumu atmaksu vairāku gadu garumā.

"Kad ESTO uzsāka savu darbību 2017. gadā, tas bija tikai kā nomaksas pakalpojumu sniedzējs. Piedāvājām vienu risinājumu – nomaksas veidu, kas bija jāatmaksā laika periodā līdz 48 mēnešiem. Šobrīd ESTO regulāri papildina savu pakalpojumu klāstu, piedāvājot plašāko maksājumu risinājumu izvēli Baltijas valstīs," uzsver Māris Vaivods.

Saskaņā ar Vaivoda teikto "ESTO ir finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas ir radījis unikālu un mūsdienīgu maksājumu pakalpojumu sistēmu, kas sniedz eslastīgus norēķinu risinājumus, gan e-veikalu, gan arī klātienes pārdevēju klientu vidū. Mūsu darbības sistēma ir pilnībā automatizēta – ar unikālām papildu funkcijām, kādu nav konkurentu vidū," viņš piebilst.

Populārākie pirkumi, izmantojot nomaksu

Nomaksa ESTO partneru klientu vidū joprojām ir viena no populārākajām maksājuma metodēm. Pēc ESTO iegūtajiem datiem, nomaksas pakalpojumi visbiežāk tiek izmantoti elektronikas, modes/skaistuma/apģērbu un auto/motociklu aksesuāru preču iegādei, kā arī iepērkoties dažādu kategoriju e-veikalos.

ESTO sadarbības partneri piedāvā saviem klientiem ESTO nomaksas pakalpojumu pirkuma iegādes brīdī. Klientam jāizvēlas sev vēlamais nomaksas periods un jāievada informācija par sevi, lai saņemtu pieteikuma atbildi nekavējoties un pabeigtu pirkumu pāris minūšu laikā, noslēdzot maksājumu, izmantojot digitālo parakstu (piemēram, internetbankas, Smart-ID vai ID kartes parakstu). Izmantojot ESTO nomaksu, pircēji saņem savu pirkumu uzreiz (veikals saņemto pasūtījumu apstrādā un izsūta nekavējoties, ja tas pasūtīts e-veikalā).

Populārākā maksājumu metode

Populārākais maksājumu risinājums partneru klientu vidū ir "ESTO 3" maksājuma metode, kas ļauj klientiem sadalīt maksājumu trīs vienādās daļās bez papildus izmaksām. Izvēloties šo pakalpojumu, klientam vienmēr pirmais maksājums jāveic nākamajā mēnesī, ļaujot vienmērīgi izlīdzināt ikmēneša tēriņus un iegūt kāroto preci uzreiz pēc pirkuma noformēšanas.

2019. gadā ESTO pirmo reizi piedāvāja "ESTO 3" risinājumu saviem partneriem, un šobrīd to izmanto jau vairāk nekā 1000 tirgotāju Baltijas valstīs.

Piemēram, tādi apģērba tirgotāji kā "Rademar", "Sportland", "Weekendshoes" un universālais e-veikals "Shoppa.ee" informē, ka cilvēki bieži izvēlas šo maksājuma metodi, pērkot apavus, jakas, darba rīkus, velosipēdus, elektriskos skrejriteņus, mēbeles un citas preces.

"Mēs domājam, ka tuvāko divu, trīs gadu laikā šāda tipa maksājumi būs tikpat izplatīti kā ikdienas bankas maksājumi," pārliecināts ir Māris Vaivods, ESTO Latvia vadītājs.

Lai uzzinātu vairāk par sadarbību ar ESTO vai kļūtu par ESTO klientu, aicinām apmeklēt ESTO mājaslapu esto.lv!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!