Foto: Publicitātes foto
Piekritīsiet, ka Gaujas senlejā ieslēpusies Sigulda ar augstajām klintīm, brīnišķīgajiem mežiem un viduslaiku pilīm ir ļoti skaista vieta, kas ir ideāli piemērota laika pavadīšanai kopā ar draugiem vai ģimeni. Lieliski ir gan dabas skati, gan arī aktīvā atpūta Siguldā.

Viens no pilsētas simboliem jau vairāk nekā 50 gadus ir trošu vagoniņš, kas savieno dažādos Gaujas krastos esošo Siguldu un Krimuldu. Tā idejas autors, siguldietis Aivars Janelsītis vēlāk atzina, ka ideja par šo pārvietošanās veidu radusies, sēžot Gaujas krastā un domājot, ka varētu kā putns pārlaisties pāri upei pie mīļotās.

Krāšņo senleju, kas paveras no 55 metru augstuma, šodien var izbaudīt ne tikai pa vagoniņa logu, bet arī lidojot tai pāri kā putnam ar t.s. "zipline" atrakciju "Zērglis". Pārbraucieni pa trosēm ir pieejami daudzviet, taču "Zērglis" ir pasaulē pirmā un šobrīd vienīgā "zipline" atrakcija, kur brauciens notiek pa vagoniņa gaisa trošu ceļu.

Šī ir unikāla atrakcija, kas ļauj izbaudīt putna lidojumam līdzvērtīgu sajūtu. Jūs burtiski pārlidojiet pāri visai Gaujas senlejai un redzēsiet elpu aizraujošus skatus, stāsta atrakcijas "Zērglis" idejas autors Ivars Beitāns.

Atrakcijas izstrādātāji ir "Aerodium" inženieru komanda, kas izklaides atrakciju nozarē darbojas jau 15 gadus, ievēro visaugstākos drošības standartus un izceļas ar tādu profesionalitāti, ka no viņiem atrakciju iekārtas pērk pat "Disney".

Aptuveni 800 metrus garais lidojums virs Gaujas senlejas, kura laikā ātrums sasniedz 60 km/h, ir pieejams ikvienam, arī ģimenēm ar bērniem. Līdz šim jaunākais bijis septiņus mēnešus vecs zīdainītis, kas braucis klēpī pieaugušajiem, bet vecākajai lidotājai bija 76 gadi. Aizraujošs varētu šķist arī fakts, ka pēc lidojuma "Zērgli" uz sākumpunktu ar īpašu ierīci aizstumj gaisa trošu vagoniņš. Šī iemesla dēļ atrakcijai un gaisa trošu ceļam ir saskaņoti grafiki.

Lidojot ar "zipline" "Zērglis", var izvēlēties vienu no divām pozīcijām – sēdošo vai gulošo jeb "Superhero", turklāt braucienu vienlaikus var izbaudīt divi cilvēki. Braucot tandēmā, katrs lidotājs var izvēlēties sev ērtāko drošības sistēmu un lidojuma pozīciju. Vien jāņem vērā svara ierobežojumi. Abās pozīcijās minimālais pieļaujamais svars ir 30 kg, bet maksimālais mazliet atšķiras – "Superhero" pozīcijā tas nedrīkst būt lielāks par 115 kg, bet sēdošajā – par 120 kg. Svara un arī auguma atbilstību konkrētām pozīcijām uz vietas izvērtēs "zipline" instruktori.

Lidojums pāri upei un koku galotnēm vienlaikus ir elpu aizraujošs un arī relaksējošs, tādēļ "Zērgli" ir iecienījuši daudzi. Gan cilvēki, kas vēlas uz mirkli atslēgties no saspringtās ikdienas, gan romantiski noskaņoti pārīši, kas meklē interesantus un emocionāli piesātinātus piedzīvojumus. Un, nenoliedzami, šī atrakcija Siguldā patīk arī ģimenēm. Tā ir laba atbilde uz jautājumu: ko darīt Siguldā ar bērniem? Skaisto Gaujas skatu var izbaudīt ne tikai paši vecāki, bet to iespējams parādīt arī savām atvasēm.

Proti, ja vēlēsieties lidot ar bērnu klēpī, arī tas var būt iespējams. Ja vien atvases svars nav lielāks par aptuveni 25 kg un jūsu abu kopējais svars nepārsniedz 120 kg.

Lidojums ar pasaulē vienīgo "zipline", kur brauciens notiek pa gaisa tramvaja trošu ceļu, ir lieliska ideja dāvanai. Pie tam "Sigulda Adventures" pirktās dāvanu kartes ir derīgas 100 gadus!

"Zipline" atrakcija "Zērglis" ir daļa no "Sigulda Adventures" piedāvāto pakalpojumu klāsta. Tā ir pieejama no pavasara līdz rudenim. "Sigulda Adventures" mājaslapā ir iespējams gan rezervēt lidojumu ar "Zērgli", gan arī iegādāties dāvanu kartes.

Rezervācija un info: https://siguldaadventures.com/zipline

Telefons: +371 28383333

E-pasts: info@siguldaadventures.com

"Facebook": https://m.facebook.com/SiguldaAdventures

"Instagram": https://instagram.com/sigulda_adventures

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!