Foto: AHHAA Zinātnes Centrs
20. maijā Baltijā lielākajā zinātnes centrā "AHHAA" durvis vērusi jauna un aizraujoša izstāde "Ahā, maņas!". Gan lieli, gan mazi varēs pārbaudīt un vēl vairāk izzināt cilvēka maņas – smaržu, garšu, tausti un dzirdi – un to unikalitāti. Izstāde apmeklētājiem ir atvērta līdz šī gada novembrim.

Vai pievērs uzmanību, kā ikdienā sajūti, sasmaržo, sagaršo un sadzirdi dažādas lietas, kas atrodas visapkārt? "AHHAA" zinātnes centrā pirmo reizi centra vēsturē ierastā izstāžu zāle ir pārvērtusies par rotaļu zemi, kura aizved pasakainā un aizraujošā maņu izzināšanas pasaulē. Izstādes eksponāti palīdzēs rast atbildes un jautājumiem, vai auksts vienlaikus var būt arī silts, kurš ir briesmīgāks – skaņu vai vēja tornado, kā arī piedāvās sajust, kā būtu dzīvot pasaulē, kurā ir tikai spoguļi. Vēl vairāk maņas un to, kā mēs tās pazīstam, ar kājām gaisā sagriezīs iespēja iekosties skaņā un eksponāts, kas liks stostīties. Savukārt nervus kutinošā pārbaudē varēs noskaidrot savu elektronisko spriedzes izturību.

Izstāde "Ahā, maņas!" pastiprinās visas cilvēka maņas un ļaus tās izbaudīt, un pieredzēt, katru kā atsevišķu, aizraujošu piedzīvojumu, iedodot pavisam jaunu uzticību un nozīmi savām ausīm, acīm, pirkstiem un degunam gan bērniem, gan pieaugušajiem! "Sajūti, ja uzdrošinies!".

Papildus izstādei "Ahā, maņas!" klienti var izbaudīt arī trīs patstāvīgās izstādes. Dabas zālē var iepazīt skudru un cāļu ikdienas aktivitātes, kā arī aplūkot eksotiskas zivis. Foajē var ceļot spoguļu labirintā, likt burtu puzles, aplūkot sevi greizajos spoguļos un risināt dažādus atjautības uzdevumus. Tehnoloģiju zālē var ar riteni pa trosi pārbraukt pāri zālei, nobildēties ar plīstošu balonu un izpētīt mājas elektroierīces no iekšpuses. Anatomijas interesentiem patiks arī Tartu Universitātes medicīnas kolekcija – tajā var aplūkot veselus orgānus, preparātus ar dažādu slimību parādībām un pat eksponātu no 1803. gada.

"AHHAA" zinātnes centra galvenais mērķis ir iepazīstināt ar zinātni un iedrošināt to atklāt ar prieku. Šobrīd "AHHAA" pasākumus ir apmeklējuši jau vairāk nekā divi miljoni cilvēku.

Ērtākam izstādes apmeklējumam iesakām izmantot nesen radīto "AHHAA" mobilo lietotni. Tajā var ne tikai elektroniski nopirkt biļetes, bet ar tās palīdzību var arī ērti iebraukt un izbraukt no izstāžu centra stāvlaukuma.

Vairāk informāciju meklē šeit un seko līdzi sociālajos tīklos "Facebook", "Instagram" un "Tiktok".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!