Foto: Publicitātes foto

Sveicināti! Mans vārds ir Sindija Bokāne. Veidoju saturu sociālajos tīklos un vadu savu digitālās tirgvedības aģentūru.Savu redzes problēmu vēlējos atrisināt jau daudzus gadus, jo ar to dzīvoju kopš vidusskolas, bet visu laiku radās grūtības.

No kontaktlēcām līdz brillēm

Lietojot kontaktlēcas, man pastāvīgi iekaisa acis un tika veiktas operācijas. Tāpēc sapratu, ka nevaru vairs lietot kontaktlēcas, ‒ man ir jāpāriet uz brillēm.

Šādi pirms desmit gadiem atrisināju savu redzes problēmu – sāku nēsāt brilles.

Ar brillēm izskatījos lieliski, bet vienmēr vēlējos tās noņemt. Tās spieda degunu, neļāva braukt ar kabrioletu vasarā, un pasākumos man nācās tās visu laiku nēsāt līdzi, jo bez tām neko neredzēju.

Pēc desmit gadu mocībām nolēmu – tagad vēlos redzēt savu dzīvi skaidri un skaisti. Vienkārši gribu dzīvot bez brillēm!

No brillēm līdz izmisumam

Kad pirmoreiz uzzināju par lāzerķirurģiju? Tas notika pirms apmēram diviem gadiem un, protams, man uzreiz radās vēlme veikt redzes korekciju, bet tajā brīdī nepietika drosmes.

Daudzus gadus man progresēja tuvredzība. Tuvumā redzēju ļoti labi, bet tālumā viss bija kā miglā. Laiks gāja, bet neuzdrošinājos uzlabot redzi.

Izšķirošais faktors bija tas, ka mana redze sāka pasliktināties. Mīnusi progresēja, un tas ikdienas dzīvē radīja arvien lielāku diskomfortu. Katru dienu domāju, ka tas vairs nav izturams, ka vairs nevar gaidīt un kaut kas ir jādara.

Mazie soļi pretī lielām pārmaiņām

Pirmkārt, vērsos uzticamā klīnikā, un sākuma posms ceļā uz pārmaiņām bija sīka pārbaude. Tas bija ļoti interesanti, jo agrāk redzēju tikai vienu ierīci redzes pārbaudei, bet Dr. Solomatina Acu centrā man tika veikta padziļināta diagnostika.

Mani pārbaudīja ar 5‒7 dažādām ierīcēm, kā arī iepilināja acīs pilienus, lai paplašinātu acs zīlītes un precīzāk noteiktu acu parametrus. Tas deva pilnīgu izpratni par manu acu stāvokli un iespēju izvēlēties atbilstošu redzes korekcijas metodi. Man ļoti patika, ka visām pārbaudēm tika veltīta atsevišķa diena.

Pēc izmeklējuma kopā ar ārstu izvēlējāmies vienu no man piemērotām redzes lāzerkorekcijas metodēm. Izvēle bija mūsdienīga "Femto Lasik" operācija, kas tiek veikta Dr. Solomatina Acu centrā, izmantojot jaunāko "VisuMax 800" lāzeru. Šis lāzers pagaidām ir vienīgais visā Baltijā.

Jauktas sajūtas

Pirms operācijas, protams, uztraucos. Man bija tāds sajūtu sajaukums: bailes kopā ar patīkamu satraukumu, lai gan pilnībā uzticējos speciālistiem, klīnikai un visai komandai, kas šeit strādā. Tajā pašā laikā sajutu arī lielu drosmi to izdarīt!

Neņemot vērā, ka operācija ilga vien pāris minūtes, kopējais procesa ilgums bija aptuveni divas stundas. Kamēr gatavojāmies, saģērbāmies, aizgājām pie ārstiem, vēlreiz visu pārrunājām.

Biju uztraukusies līdz brīdim, kad apgūlos uz operāciju galda. Operācijas laikā ārsts mani nomierināja un visu laiku stāstīja, kas notiek, kāda būs nākamā darbība, kas man jādara un tā tālāk.

Mani nomierināja ārsta pārliecība, ar kādu viņš rīkojās. Tieši šī saziņa, iespējams, ļāva man justies droši ārsta rokās.

Laimes asaras

Operācijas laikā diskomforta nebija, acis nesāpēja. Viss noritēja diezgan ātri.

Piecēlos no operāciju galda un uzreiz sāku raudāt. Tās bija laimes asaras! Uz sienas redzēju ciparus pulkstenī, līnijas, burtiski visu. Redzēju visu, kas iepriekš man bija pilnīgā miglā. Nevarēju novaldīt savas laimes asaras.

Redze uzlabojās uzreiz pēc operācijas, tas patiesībā bija visneticamākais. Zināju, ka tā tam vajadzētu būt, bet neticēju līdz pēdējam brīdim. Domāju, ka man varētu būt citādi.

Pilnvērtīga dzīve ir sākusies

Manā gadījumā viss izdevās ļoti labi, tāpēc varu teikt, ka viss noritēja lieliski!

Man ļoti, ļoti gribējās atrisināt šo redzes jautājumu, lai dzīvotu pilnvērtīgi, jo sapratu – ja tagad to nedarīšu, tad tikai bezgalīgi atlikšu.

Manuprāt, ir ļoti daudz cilvēku, kuri joprojām baidās, tic dažiem mītiem, bet necenšas izprast, un tas liedz viņiem pieņemt lēmumu. Tāpēc ļoti vēlos iedvesmot ikvienu – tas ir labākais lēmums, ko esmu pieņēmusi savā dzīvē.

Mēs augstu vērtējam mūsu pacientu uzticību, tāpēc sniedzam iespēju jau šodien sākt ceļu uz izcilu redzi. Lai veiktu acu pārbaudi un saņemtu oftalmologa ieteikumus Dr. Solomatina Acu centrā, ir jāpiesakās pa tālruni +371 67 217 317 vai tiešsaistē, aizpildot anketu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!