Foto: Publicitātes foto
Estētiski pievilcīgi un kvalitatīvi – tā Tiny Bunny zīmola apģērbi pieteica sevi 2016. gadā un kopš tā laika nepārtraukti nostiprina savas pozīcijas Latvijā un ārpus tās. Šobrīd Ilvas Kauliņas lolojums – gaumīgi un lakoniski apģērbi bērniem, ​​kā arī limitētas kolekcijas ar bērniem pieskaņotiem sieviešu apģērbiem, – visvairāk ir pieprasīti Latvijā un ASV. Aktīvi piedaloties izstādēs un attīstot digitālos kanālus, Latvijas uzņēmums ir iekarojis modes cienītāju sirdis no Ņujorkas līdz pat Honkongai.

Katru sezonu Tiny Bunny apģērbi dodas uz vairākām pasaules valstīm, taču pati pirmā zīmola kolekcija ir Ilvas rokām darināta, audumu sagādājot vien pa dažiem metriem. "Drēbīte pēc drēbītes, virsotne pēc virsotnes, un šodien esam izauguši tik tāl', cik sākumā nemaz neuzdrīkstējāmies sapņot!" priecājas Ilva. Viņa uzskata, ka zīmola panākumu pamatā ir sirsnība, kas ir jūtama ikvienā vīlītē.

Katrs apģērba gabals ir rūpīgs roku darbs, kas radīts, izmantojot dabīgus materiālus, un top nelielās Latvijas šūšanas ražotnēs. Taču kolekcijas nav tikai par apģērbu – tās vienmēr nes kādu vēstījumu, piemēram, iedrošina vecākus biežāk teikt bērniem, ka viņi ir mīlēti, atgādina par ģimenes nozīmi un kopā būšanas prieku, vai mudina sadzirdēt bērna vēlmes un cerības. Taču aiz redzama viegluma un sirsnības, kas caurvij zīmolu, slēpjas komplekss darbs.

Runājot par izaicinājumiem, Ilva atzīst, ka pēdējā laikā lielu iespaidu atstājusi ekonomiskā lejupslīde, cilvēku pirktspējai samazinoties ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. "Finansiālā situācija liek ļoti piesardzīgi skatīties uz ikdienas tēriņiem un mazie uzņēmumi īpaši izjūt šo "taupības režīmu". Vienlaikus tas deva man papildu stimulu meklēt citus ceļus, lai sasniegtu jaunus klientus," atklāj Ilva.

Zināšanu papildināšanai viņa izvēlējās bezmaksas apmācības "Izaugsme ar Google", kas palīdzēja apgūt vajadzīgās prasmes biznesa attīstībai digitālajā vidē, un vēl jo svarīgāk – pielietot tās atbilstoši sava biznesa specifikai. Tieši apmācību programmas praktisko pusi Ilva vērtē visaugstāk, jo nozares vadošie eksperti palīdzēja uzņēmumam ieviest e-pasta mārketingu un uzlabot kampaņu efektivitāti sociālajos tīklos. "Kursā pasniegto informāciju papildināja ļoti vērtīgi praktiski materiāli – dažādi paraugi un piemēri, kurus es varēju pielāgot un izmantot kā pamatu savu kampaņu īstenošanai. Līdz šim man nebija nekādas izpratnes, kā varētu sākt izmantot e-pasta mārketingu, bet, pateicoties apmācībām, šis rīks nu ir labi pazīstams un ir skaidri zināms e-pastu mārketinga plāns," stāsta Ilva.

Pēc Google apmācību iziešanas par 30 % palielinājusies arī Tiny Bunny sociālo tīklu kampaņu efektivitāte. Kā vienu no veiksmīgākajām kampaņām, kas tapusi pēc apmācībām, Ilva vērtē remārketinga kampaņu, kas veicināja mājaslapas apmeklējumu pieaugumu un palielināja ikdienas pirkumu skaitu.

"Uzņēmuma nākamais solis ir kiberdrošības stiprināšana, jo, turpinot attīstību starptautiskajā mērogā, šim jautājumam jāpievērš pastiprināta uzmanība," uzskata Ilva. Tieši kiberdrošības jautājumiem tiks pievērsta lielāka uzmanība arī jaunajā "Izaugsme ar Google" apmācību programmā, iepazīstinot dalībniekus ar izplatītākajiem drošības apdraudējumiem tiešsaistē un praktiskiem veidiem, kā savu uzņēmumu no tiem pasargāt.

Programma "Izaugsme ar Google" notiek sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Kā norāda LIAA direktors Kaspars Rožkalns, Google apmācības sniedz būtisku ieguldījumu uzņēmēju digitālo kompetenču attīstībā: "Mūsdienīgu digitālo rīku izmantošana ievērojami uzlabo uzņēmumu darbības efektivitāti un rada jaunas iespējas, kas ir īpaši svarīgi šī brīža nenoteiktības apstākļos. Tiny Bunny piemērs uzskatāmi parāda, ka pietiek pat ar vienu soli pareizajā virzienā, lai paplašinātu apvāršņus un iezīmētu ceļu uz noturīgu biznesa attīstību."

Pieteikties jaunajam apmācību kursam "Izaugsme ar Google" ir iespējams no š.g. septembra, izmantojot pieteikuma formu https://www.digijourney.com/izaugsme-ar-google/pieredzes-stasti/. Nodarbības ir interaktīvas un norisināsies tiešsaistē pieredzējušu pasniedzēju vadībā, ļaujot dalībniekiem piedalīties diskusijā un uzdot sev interesējošus jautājumus. Papildus ierastajām mācību programmām Google piedāvās apgūt kiberdrošības tēmu, tostarp – kā droši attīstīt savu biznesu digitālajā vidē. Izglītojošās programmas ir aktuālas ne tikai esošajiem uzņēmumiem un to darbiniekiem, bet arī tiem, kuri ir sava biznesa ceļa sākumā vai vēlas veidot karjeru šajā jomā. Piedalīties aicināti visi interesenti!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!