Foto: Publicitātes foto
"VEF KVARTĀLS" ar pietāti pret industriālo mantojumu atjauno vēsturiskās rūpnīcas VEF ēkas un teritoriju, radot mūsdienīgu vidi biznesam, jaunām idejām un laikmetīgiem kultūras notikumiem. "Katrā atjaunotajā ēkā, katrā sakārtotajā korpusā mēs cenšamies saglabāt industriālo piegaršu," saka VEF kvartāla valdes loceklis Māris Alberts. "Cenšamies rīkoties tā, lai neizmetam ārā nevienu veco ķieģeli, saglabājam katru dēļa galu, katru dzelzs gabalu. Tādā veidā mēs saglabājam vēsturi, samazinām būvizmaksas un radām arhitektonisko smeķi. Cilvēkiem jau svarīgas ir sajūtas."

"VEF ir bijis viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, un tā vēsture nav atdalāma no mūsu pašu, mūsu vecāku un vecvecāku pieredzētā. Lai gan VEF kā ražošanas uzņēmums ir beidzis pastāvēt 20. gadsimta 90. gadu beigās, šajā teritorijā joprojām ir jūtams radošais, inovatīvais gars, kas liek domāt par pēctecību. Daudzi VEF apkaimē strādājošie jaunie informācijas tehnoloģiju uzņēmumi iedvesmojas no kādreizējiem rūpnīcas sasniegumiem, par jauno uzņēmumu mājvietu izvēloties tieši VEF KVARTĀLU." stāsta VEF vēstures muzeja pārstāvji.

Šobrīd "VEF KVARTĀLU" par savām radošajām mājām ir izvēlējušies vairāk nekā 60 uzņēmumi un pakalpojumu sniedzēji, kas veido veiksmīgu sinerģiju ar konceptveikaliem, bāriem un pasākumu vietām gan iekštelpās, gan ārtelpā. "VEF KVARTĀLĀ" pieejami ekskluzīvi loft tipa biroji – bijušās industriālās/ražošanas telpas ar lieliem logiem un ķieģeļu apdari,- kas modernizēti mūsdienu biroja vajadzībām, uzsvaru liekot uz ilgtspējīgu būvniecību un otrreizēju materiālu izmantošanu. Ērtās un mūsdienīgās telpas ar savu unikālo auru un kvartāla atrašanās vieta ir tas, ko visvairāk novērtē jau esošie nomnieki – Miele, Power Production, Dentsu Latvija, Bono, Ozols, VEFRESH, Cinevera, Euronics, Feja, RR, Veizāna deju skola, Intrum Global Technologies, UPS, Harmony Home, Optibet Virslīga, Dizaina Fabrika un daudzi citi. Savu īsto vietu šeit var atrast biroji, veikali, restorāni, showroomi.

Uzņēmējs un "VEF KVARTĀLA" valdes loceklis Māris Alberts saka: "VEF KVARTĀLS ir vieta, kur domai ir telpa. No vienas domas rodas daudzas radošas idejas, kuras realizējam un ik dienu attīstām "VEF KVARTĀLĀ", lai kvartāls kļūst par biznesa un radošuma epicentru, kurā vienkopus var baudīt kvalitatīvu kultūru un mūsu rezidentu darba augļus."

"VEF KVARTĀLS" aicina izmantot vēsturisko šarmu un mūsdienīgo vidi ne tikai biznesam, bet arī, lai svinētu svētkus un rīkotu koncertus, konferences, street-food tirgus, izstādes un radošos pasākumus. Liela formāta notikumiem piemērota būs ārtelpa – labiekārtotā VEF Promenāde starp vēsturiskajiem mūriem ar kopējo ietilpību līdz pat 2,5 tūkstošiem viesu, kā arī industriālā VEF Vasarnīcas zāle, kas tika atvērta šajā vasarā – 600 m2 plaša pasākumu norises telpa. Savukārt neliela formāta pasākumiem ērtas būs mājīgās VEF Mansarda telpas, kuras labbūtības noskaņās iekārtojusi kvartāla rezidente Baiba Prindule-Rence | FEJA. Gada nogalē pēc akustiskajiem un interjera dizaina uzlabojumiem durvis atkal vērs VEF kamerzāle Spīdola, pulcējot gan korporatīvā, gan publiskā segmenta viesus.

VEF KVARTĀLS ir vēsturiska vieta, kas attīstās un nemitīgi aug. Šovasar ar akustisko koncertu sēriju tika iedzīvināts jaunatvērtais VEF Paviljons, kas šobrīd kopsadarbībā ar arhitektu biroju OAD tiek attīstīts un paplašināts, labiekārtojot teritoriju un radot jaunu satikšanās vietu – VEF 'Food Court' kiosku zonu ar ēdiena baudīšanas iespējām, āra terasi, skatuves zonējumu un atpūtas laukumu mazajiem. Šo kompleksu būs iespējams izmatot arī privātu un publisku pasākumu organizēšanai.

2024. gadā plānots paplašināt kvartālu ar jaunu korpusu trijos stāvos, piedāvājot nomai telpas birojiem un komercdarbībai ar kopējo platību 3000 m2. Arhitekte Zane Tetere-Šulce kopā ar savu komandu "OAD" turpina aizsākto darbu pie kvartāla arhitektoniskās attīstības, savukārt ainavu arhitekts Ģirts Runis un uzņēmums "Landshape" sadarbībā ar VEF KVARTĀLU realizē teritorijas labiekārtošanas darbus - notiek saules paneļu uzstādīšana un tiek uzstādītas elektrouzlādes stacijas.

Šajā sezonā uzsākam sadarbību ar arhitektu Reini Liepiņu un arhitektu biroju „Sudraba arhitektūra" bijušā ražošanas korpusa pārbūvei par plašizklaides ēku.

Domājot par kvartāla viesu ērtību, apmeklējot kvartālu, šovasar tika izbūvētas, iespējams, skaistākās sabiedriskās labierīcības Baltijā.

Par VEF KVARTĀLA aktualitātēm un pasākumiem uzzini www.vefkvartals.lv un

https://www.facebook.com/vefkvartals

https://www.instagram.com/vefkvartals/

https://www.tiktok.com/@vefkvartals

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!