Foto: Publicitātes foto
Viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā SIA "Baltijas Elektro Sabiedrība" pēc klientu pasūtījuma šobrīd īsteno 15 saules parku projektus 60 miljonu eiro apmērā. Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edgars Bergholcs, zaļā enerģija šsobrīd ir kļuvusi par pieprasītāko investīciju objektu, un var prognozēt, ka investoru uzmanība turpinās koncentrēties šajā virzienā.

Kā lielāko projektu, kura īstenošanas mērķis ir darbības attīstīšana atjaunojamo energoresursu nišā un saražotās elektroenerģijas tirdzniecība, var minēt saules parku izveidi ar kopējo jaudu 30,3 MW, kurā 21 miljonu eiro ir investējusi "Rietumu Banka". Šobrīd tas tiek nodots ekspluatācijā. Viens no objektiem šī apjomīgā projekta ietvaros ir saules elektrostacija "Aleksandriņi", kas atrodas Salaspilī ar kopējo jaudu 11 MW.

Ka atzīmē "Rietumu Bankas" valdes priekšsēdētāja Jeļena Buraja: "Zaļās enerģijas projektu finansēšana ir viena no mūsu prioritātēm. Šai nozarei ir augsts potenciāls, un tā neapšaubāmi ietekmēs mūsu nākotni. Mēs ļoti pozitīvi vērtējam sadarbību ar "Baltijas Elektro Sabiedrību" un plānojam attīstīt saules parku izveides projektus arī nākotnē."

Starp lielākajiem "Baltijas Elektro Sabiedrība" īstenotajiem saules parku projektiem ir arī SIA "Agrofirma Tērvete" 3 MW saules parks, kuru šobrīd jau nodod ekspluatācijā. Saražoto elektroenerģiju uzņēmums izmantos pašpatēriņam, bet pārpalikumu pārdos kopējā tirgū. Investīcijas – aptuveni divi miljoni eiro.

Ar kopējo 1,5 MW jaudu SIA "Spridzēnu HES" attīsta saules parku Aiviekstes pagastā, Pļaviņu novadā. Kopējās investīcijas – 1,2 miljoni eiro. Šobrīd notiek saules parka nodošana ekspluatācijā. Saražoto elektroenerģiju uzņēmums pārdos kopējā tirgū.

Edgars Bergholcs, "Baltijas Elektro Sabiedrība" valdes priekšsēdētājs norāda, ka šī ir tikai daļa no projektiem, kuru attīstīšanā piedalās uzņēmums: "Enerģētikas projekti jau daudzus gadus ārvalstīs ir pievilcīgs sektors investoriem, bet Latvijā to popularitāte nebija līdzvērtīga. Šobrīd karš Ukrainā ir mainījis šo situāciju, un arvien vairāk investoru raugās atjaunojamo energoresursu virzienā, kam būtu augsts nākotnes potenciāls. Latvijai šajā jomā vēl ir neapgūts potenciāls. Turklāt saules parku investoriem ir svarīga saules paneļu kvalitāte – viņiem ir būtiski, lai tie labi kalpotu ilgtermiņā. Tā ir atšķirība no privātmāju saules paneļu nišas, kur bieži pircējs izvēlas lētāko piedāvājumu, ietaupot uz kvalitāti un pēc garantijas apkalpošanu."

Nozares ekspertu tikšanās izstādē "POWER ON"

Lai apskatītu aktuālākos risinājumus enerģētikā, "Baltijas Elektro Sabiedrība" jau septīto gadu rīkoja vērienīgu nozares izstādi "POWER ON", kurā satikās eksperti ar praktiķiem, lai klātienē iepazītos ar jaunākajām tehnoloģijām un inovācijām, un tās praktiski iemēģinātu. Saules paneļu un saules parku nišas attīstība un nākotnes potenciāls ir viena no tēmām, kas tika apskatīta izstādes ietvaros.

Izstādē kopā ar Paulu Timrotu un Edgaru Bergholcu notika diskusija ar nozares ekspertiem par zaļās enerģijas futuroloģisko vīziju. Tā ir nākotne, uz kuru pasaule un arī Latvija tiecas un kas ietekmēs mūsu dzīves pēc desmit, divdesmit un vairāk gadiem. Timrots un Bergholcs abi ir līdzautori video blogam par zaļo enerģiju "Pieslēdz sauli". Diskusiju var noklausīties šeit.

"Baltijas Elektro Sabiedrība" ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas arī ir vienīgais starptautiskais šāda tipa uzņēmums Latvijā. Šajā nozarē tas darbojas ar 30 gadu pieredzi, kā arī no tiem 25 gadus ietilpst "Würth" grupā. Tas nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei, telekomunikācijām un viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!