Foto: Publicitātes foto

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina ikvienu jaunatnes jomā iesaistīto pieteikties konferencei "Nākamais solis darbā ar jaunatni – izaugsmei", kas notiks šī gada 18. oktobrī plkst. 10.00 kultūras centrā "Ulbrokas pērle". Tās laikā būs iespēja smelties jaunas idejas darbam ar jaunatni, klātienē satikt jomas ekspertus un iedvesmoties no ārvalstu ekspertu starptautiskās pieredzes. Dalībai konferencē iespējams reģistrēties līdz 8. oktobrim!

Konferencē būs iespēja uzzināt aktuālo jaunatnes jomā un līdzdarboties praktiskās darbnīcās, lai ne vien pilnveidotu zināšanas par darbā ar jaunatni iesaistīto profesionalizācijas, neformālās un formālās izglītības iespējām, dažādām jaunatnes darbinieka lomām, bet arī uzzinātu un praktiski izmēģinātu jaunas metodes darbā ar jaunatni. Daļa no darbnīcām notiks angļu valodā, vajadzības gadījumā tiks nodrošināts tulkojums no angļu valodas uz latviešu valodu. Plašāka informācija par konferences programmu tiks publicēta jaunatne.gov.lv tīmekļvietnē.

"Nākamais solis darbā ar jaunatni" pulcēs darba ar jaunatni profesionāļus, kam:

  • ir svarīga sava profesionālā izaugsme;
  • ir motivācija gūt jaunas zināšanas par veidiem, kā atbalstīt jauniešus ikdienā un projektu izstrādē un īstenošanā;
  • ir interese par metodēm un veidiem, kā pilnveidot un dažādot savu ikdienas darbu ar jauniešiem.

Konferencei aicinām pieteikties ikvienu jaunatnes jomā iesaistīto: jaunatnes darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, pašvaldību darbiniekus un jaunatnes politikas plānotājus, bērnu un jauniešu centru un nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus, kas ikdienā strādā ar jauniešiem.

Pieteikšanās dalībai konferencē klātienē iespējama līdz 8. oktobrim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu. Dalība konferencē ir bez maksas. JSPA nodrošinās konferences programmas un ēdināšanas izmaksu segšanu, taču dalībniekiem pašiem jānodrošina nokļūšanu uz/no konferences norises vietas.

Konference ir jau par tradīciju kļuvis notikums, kurā ne tikai katru gadu tiek aktualizēts jomā svarīgs temats, bet arī satiekas Eiropas Savienības (ES) programmu "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss", kā arī Jaunatnes politikas valsts programmas projektu īstenotāji. Pasākums ir vieta, kurā apmainīties ar pieredzi, idejām un rast jaunas pazīšanās turpmākām sadarbībām.

ES programmu "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" ietvaros ir iespēja izstrādāt un īstenot starptautiska un valsts mēroga projektus, pilnveidojot un apgūstot jaunas zināšanas, prasmes un attieksmes, aktualizējot sabiedrībā Eiropas vērtības un sniedzot ieguldījumu savu vietējo kopienu stiprināšanā. Lai saņemtu finansējumu projekta idejai, nepieciešams sagatavot un iesniegt projekta pieteikumu tiešsaistē.

Tāpēc nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un to iestādes, valsts iestādes un citi interesenti, kas jau strādā vai vēlas strādāt jaunatnes jomā, aicinātas vēl līdz 4. oktobra plkst.13.00 pēc Latvijas laika iesniegt savu projekta pieteikumu šī gada rudens ES programmu "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" jaunatnes jomas projektu konkursā. Aicinām neatlikt projektu iesniegšanu uz pēdējo dienu. Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" nodaļas ekspertiem.

Šī gada 4. oktobra projektu konkursā programmas "Erasmus+" jaunatnes jomas projektu atbalstam pieejamais finansējums ir 2 425 100 eiro, savukārt programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" Solidaritātes projektu īstenotājiem pieejami 91 029,50 eiro. Plašāks finansējuma sadalījums pieejams tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv.

Rakstot projekta pieteikumu, iesniedzēji aicināti ņemt vērā, ka projekta tematam jāatbilst vienai no četrām ES programmās izvirzītajām prioritātēm – iekļaušana un dažādība, digitālā transformācija, vides ilgtspējas un klimata jautājumi, kā arī līdzdalība demokrātiskajā dzīvē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!