Foto: Publicitātes foto
Lai godinātu Baltijas ilgtspējīgākos projektus arhitektūrā, būvniecībā un dizainā, konkursa "Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā" laureāts 2021 – biznesa centrs "Origo One" – savas durvis vēra Baltijas arhitektiem, būvniekiem un dizaineriem, kuri šogad nominēti vērtīgajai arhitektūras, būvniecības un dizaina balvai.

Konkursa apbalvošanas ceremonija norisinājās 5. septembrī biznesa centrā "Origo One", kur uz balvas pasniegšanu pulcējās ilgtspējīgo ēku un objektu projektu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

"Linstow Baltic" un multifunkcionālā centra "Origo" komercdirektore Evija Majevska: "Mēs esam gandarīti, ka starptautiskā konkursa Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2023 noslēguma ceremonija notika tieši biznesa centrā "Origo One", jo pavisam nesen – 2021. gadā – arī t/c "Origo" paplašinātā ēka un biznesa centrs "Origo One" tika atzīta par ilgtspējīgāko ēku Latvijā. Mums ir ne tikai jāveicina ilgtspējīgu risinājumu klātbūtne mūsdienu arhitektūrā, bet arī jānovērtē tie, kas, realizējot būvniecības projektus Latvijā un kaimiņvalstīs, ilgtspēju uzskata par būtiskāko no prioritātēm. Tādēļ es priecājos, ka mūsu ilggadējā sadarbības partnera biedrības "Building Design and Construction Council" rīkotais konkurss, kurš norit nu jau 11. reizi, pēdējos divus gadus aptver ne vien Latvijas, bet arī Baltijas vērtīgākās ēkas un objektus."

Latvija ir vienīgā valsts Baltijas mērogā, kur norisinās šāda veida konkurss, veicinot ilgtspējīgas būvniecības un arhitektūras konceptu. Konkursu organizē biedrība "Building Design and Construction Council" (BDCC), lai piešķirtu publicitāti augstas raudzes ilgtspējības piemēriem. Biedrība BDCC ir ilggadējs "Linstow Baltic" sadarbības partneris.

"Linstow Baltic" projektu direktors Andis Kublačovs: "Ilgtspējīgas, videi un cilvēkam draudzīgas pilsētvides radīšanai ir jābūt jebkuras jaunbūves un citu vērienīgu arhitektūras projektu vīzijas pamatā. Šī pieeja ir "Linstow Baltic" līdz šim realizēto un arī plānoto projektu vadmotīvs, kas ir bijis būtisks priekšnosacījums arī tam, lai Rīgas pilsētvidi papildinātu ērti pieejamais, ikdienā iecienītais un plaši apmeklētais t/c "Origo", kur šogad satikās arī starptautiskā konkursa "Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2023" laureāti un noslēguma ceremonijas viesi. "Linstow Baltic" vārdā vēlos apsveikt visus konkursa nominantus un esmu pārliecināts, ka šis konkurss nepārprotami veicina ilgtspējīgas arhitektūras un modernu būvniecības projektu atpazīstamību visā Baltijas reģionā."

Pēc ceremonijas viesi patīkamā gaisotnē tikās t/c "Origo" restorānā "Vapiano", kas paver skatu uz nākotnes pilsētas centru, rosinot domas un idejas nu jau par jauniem projektiem.

"Linstow Baltic" biznesa stratēģijas pamats ir tieši ilgtspēja, attīstot ilgtspējīgus un modernus objektus integrēšanai pilsētvidē. T/c "Origo" jaunbūve un biznesa centrs "Origo One" ir tikuši veidoti, izmantojot videi draudzīgus un ilgtspējīgus tehniskos risinājumus, kā arī ņemot vērā cilvēku labsajūtu un objekta organisku iekļaušanos pilsētvidē. T/c "Origo" paplašinātā ēka un biznesa centrs "Origo One" tika atzīta par ilgtspējīgāko ēku 2021. gadā Latvijā. Turklāt t/c "Origo" jaunbūvei un biznesa centram "Origo One" ir piešķirti pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikāti, iegūstot augstākos ilgtspējīguma vērtējumus starp visiem tirdzniecības centriem Baltijas valstīs un starp visiem biznesa centriem Latvijā.

T/c "Origo" paplašinātā ēka un biznesa centrs "Origo One" ieguvis arī galveno balvu Rīgas pilsētas arhitekta biroja organizētajā konkursā "Gada balva Rīgas arhitektūrā 2021" un konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2020".

Par SIA "Linstow Baltic" (LB)

"Linstow Baltic" (LB) ir viens no vadošajiem dažādu segmentu ilgtermiņa nekustamā īpašuma projektu attīstītājiem Baltijā, tostarp biroju ēku, tirdzniecības centru, viesnīcu, autostāvvietu un citu. LB šajā nozarē darbojas kopš 1996. gada. Latvijā LB apsaimnieko un attīsta tirdzniecības centru "Origo", kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā "Ülemiste". Rīgas centrā LB apsaimnieko mūsdienīgu, dabai un sociālajai videi draudzīgu biznesa centru "Origo One", kā arī attīsta dinamisku pilsētas kvartālu "Sporta 2" un ilgtspējīgu biznesa kompleksu "Satekles Biznesa centrs". Plašāka informācija: www.linstowbaltic.lv

Par t/c "Origo"

2020. gadā rekonstruētais un paplašinātais multifunkcionālais komerciālais centrs "Origo" ir viens no modernākajiem iepirkšanās centriem Latvijā. Tirdzniecības centra "Origo" jaunās ēkas pirmajos trīs stāvos izvietotas ērtas tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos atrodas "Origo One" biznesa centrs ar augstvērtīgiem A klases birojiem. Tirdzniecības centrā "Origo" pieejams plašs vietējo un starptautisko zīmolu klāsts, tostarp "Springfield", "Women'secret", "Ivo Nikkolo'', "Reserved", "Lindex", "Douglas", "Sportland'', "Skechers", "Sinsay", "Multilukss", "LMT", "Euronics", "AIOO", "Vapiano", "Gan Bei", "Rimi Hyper", "Rimi Mini", "Veselības centrs 4" un "E. Gulbja Laboratorija". Veikalu klāstu nesen papildināja veselības un labsajūtas produktu zīmols "Wellners''. Plašāka informācija: www.origo.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!