Foto: Publicitātes foto
Lai noturētu titulu "Asākais darbarīks instrumentu kastē", katru dienu jābūt gatavam mācīties ko jaunu – tā darbu informāciju tehnoloģiju (IT) jomā raksturo Andris Nebēdnieks. Pēc pirmās darba pieredzes Saeimas kancelejā Andris nolēma mainīt ne tikai savu profesionālo fokusu, bet arī dzīvesvietu – vēlme iemēģināt roku privātajā uzņēmējdarbībā viņu aizveda uz Varakļāniem, kur viņš sāka sniegt IT atbalstu vietējiem uzņēmumiem, pašvaldībām un privātpersonām.

Pienākot Covid-19 pandēmijai, sekas izjuta arī Andris, un 2022. gadā ar viņu tika lauzts darba līgums. "Pienāca laiks atelpai un pārdomām par savu profesionālo nākotni. Veicu izpēti par pieprasītākajām profesijām, un trijniekā ierindojās datu analītiķis – ar šo profesiju saistīta gan mana izglītība, gan darba pieredze," atminas Andris. Izpētes procesā Andris uzzināja, ka Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar "Google" tobrīd piedāvāja līdzfinansējumu datu analītiķa (DA) profesionālajai sertifikācijai. Lai padziļinātāk apgūtu jauno darbības jomu, viņš pieteicās izglītības platformā "Coursera" notiekošajām apmācībām.

Apmācību programma palīdzēja Andrim iepazīties ar strukturētu un metodoloģisku pieeju datu analīzes procesam, lai sagatavotie analītiskie darbi būtu viegli uztverami un pārņemami. "Lai gan daudzas lietas par datu analīzi jau biju apguvis praksē, apmācību programmas laikā sapratu, ka liela nozīme ir arī analīzes vizualizēšanai, jo tā palīdz ātrāk uztvert atskaites būtību. Kopumā mācību programma bija ļoti draudzīga, strukturēta un saprotama, turklāt tika sniegtas arī daudzas vērtīgas papildus iespējas, piemēram, izstrādāt noslēguma darbu un pievienot to savam portfolio vai apgūt rīkus, lai labāk sagatavotos darba intervijām," par "Coursera" mācību programmas saturu stāsta Andris.

Pēc sertifikāta iegūšanas un kārtīgas atpūtas Andris saņēma piedāvājumu pievienoties "Sadales tīkls" komandai un kļūt par biznesa procesu un datu analītiķi. Šajā amatā Andris darbojas vēl aizvien, turklāt sirdsbalss un attālinātā darba iespēja ir viņu aizvedusi atpakaļ uz Varakļāniem, kur viņš sevi veiksmīgi pierāda datu analīzes jomā, vienlaikus baudot mazpilsētas burvību un esot tuvāk dabai. "Vēlos iedrošināt ikvienu nepadoties! Profesionālajā ceļā var būt dažādi izaicinājumi, taču tad vajag atvilkt elpu un atgādināt sev, kādēļ tika sperts tas pirmais solis. Tāpat brīžiem ir nepieciešams skats no malas un labs padoms – manā gadījumā par tādu kļuva NVA un "Google" nodrošinātās apmācības, kas pārliecināja par to, ka profesionālajā dzīvē esmu veicis pareizo izvēli. Turklāt apgūtā programma ir lielisks indikators darba devējam, lai uzaicinātu jūs uz darba interviju, taču viens pats sertifikāts neko negarantē – vajag gribēt un darīt!" iedrošina Andris.

NVA reģistrētie klienti un citas nodarbinātās personas var pieteikties mācībām, lai apgūtu izvēlēto specialitāti. Nodarbības ir interaktīvas un norisināsies tiešsaistē, sniedzot dalībniekiem iespēju apgūt kādu no astoņām piedāvātajām programmām sev ērtā laikā un vietā. Tās aptver dažādas tēmas, sākot no UX dizaina līdz pat kiberdrošībai. Pieteikuma forma pieejama šeit.

Savukārt tiem, kuri apsver koncentrētākas apmācības, lai pilnveidotu savas digitālās prasmes un zināšanas, jau no šī gada septembra ir iespējams pieteikties jaunajam apmācību kursam "Izaugsme ar Google", izmantojot pieteikuma formu https://www.digijourney.com/izaugsme-ar-google/pieredzes-stasti/. Piesakoties apmācībām, jūs varat spert nākamo soli ceļā uz savas pašreizējās karjeras izaugsmi, vai arī uzņemties pilnīgi jaunus profesionālos izaicinājumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!