Foto: Publicitātes attēli

Jēkabpils novada Biržu ciema iedzīvotājiem regulāri jāpacieš mēslu smaka, ko rada vietējā cūkkopības uzņēmuma darbība. SIA "Miķelāni bekons" darbojas jau vairākus gadu desmitus, bet tieši šogad smaka jūtama biežāk nekā agrāk. Sarunas ar uzņēmumu un zemniekiem, kas vircu izmanto, līdz šim nav vainagojušās panākumiem.

Cūkkopības uzņēmums "Miķelāni bekons" atrodas netālu no Biržu ciema. Saistībā ar piesardzības pasākumiem Āfrikas cūku mēra dēļ viesoties uzņēmumā mums neļāva, bet tā ir vieta, kur gadā tiek saražoti apmēram 70 tūkstoši tonnu šķidrmēslu. Tie regulāri tiek vesti uz vietējiem laukiem, lai tos mēslotu. Visspēcīgāko vircas smaku jūt Biržu ciema iedzīvotāji, jo ciems atrodas tuvu cūku kompleksam un apkārt ir daudz labības lauku. Lai gan uzņēmums darbojas vairākus gadu desmitus, tieši šogad smaka esot jūtama biežāk, uzsver vietējie.

Visspēcīgākā smaka ir tajos brīžos, kad virca tiek lieta uz vietējiem laukiem. Iedzīvotāji vaino lauksaimniekus, kuri vircas vešanu un liešanu neveic operatīvi, bet gan ar pārtraukumiem. "Miķelāni bekons", kas šo vircu viņiem pārdod. Nesen Biržos notika sapulce, kurā tika solīts mēslošanu ar vircu veikt operatīvāk un tā, lai vienā teritorijā nav jāatgriežas vairākkārt.

Raksts sākotnēji publicēts "ReTV". Saturs tapis ar Mediju atbalsta fonda (MAF) atbalstu.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!