Fоtо: Kārlis Dambrāns/DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sodījis pirmās partijas par pārkāpumiem Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, skaidroja KNAB.

KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā sāka 85 resoriskās pārbaudes par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tostarp 45 - par iespējamu slēpto aģitāciju pirms vēlēšanām, 25 - par iespējamiem ar aģitācijas ierobežojumiem saistītiem pārkāpumiem, 10 - par finanšu un cita veida pārkāpumiem, kā arī piecas pārbaudes par iespējamu aizliegtu aģitāciju dienu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā. Vairums minēto pārbaužu joprojām ir aktīvas.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā KNAB sācis piecus administratīvā pārkāpuma procesus, tostarp četros procesos KNAB pieņēmis lēmumus saukt pie administratīvās atbildības un piemērot naudas sodus politiskajām partijām "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei", kā arī partiju apvienībai "Tauta. Zeme. Valstiskums".

Šīm politiskajām organizācijām KNAB piemērojis naudas sodus 2800 eiro kopsummā.

Lēmumi attiecībā uz politiskajām partijām pieņemti saistībā ar savlaicīgi neiesniegtiem paziņojumiem par aģitācijas izvietošanu. Tāpat viens lēmums pieņemts attiecībā uz partiju "Stabilitātei" par aģitācijas materiālu izvietošanas kārtības neievērošanu, proti, tirāžas nenorādīšanu.

KNAB aizvien izskata vienu administratīvā pārkāpuma procesu par savlaicīgi neiesniegtiem paziņojumiem par aģitācijas izvietošanu.

KNAB apliecināja, ka aģitācijas periodā tā rīcībā nav nonākusi informācija par iespējamiem dziļviltojumu gadījumiem.

Jau ziņots, ka 10. februārī sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms EP vēlēšanām, kuras notika 8. jūnijā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !