Fоtо: Publicitātes foto

Mājas fasādes krāsošana nav tikai estētiska procedūra – tā pagarina mājas veselīgo mūžu un palielina ēkas vērtību. Tas ir svarīgi gan tajās reizēs, kad plāno māju nodot citu saimnieku rokās, gan arī tad, ja vēlas to nodot mantojumā no paaudzes paaudzē. Tīmeklī pieejams daudz informācijas par to, kā veikt ēkas koka fasādes pārkrāsošanu, taču kas jādara tiem, kuru mājas apdare veikta ar mūra, granīta, betona pārklājumu vai citiem dabiskiem minerālu materiāliem? Šis raksts sniegs vērtīgu informāciju visiem tiem, kas vēlas ar krāsošanas palīdzību uzlabot ēkas ar mūra un apmestām fasādēm izskatu, labbūtību un ilgmūžību.

Kāpēc pārkrāsot mūra un apmestās fasādes?


Ir daudz iemeslu, kāpēc mājas fasādei noder krāsošana. Viens no būtiskākajiem – ilgmūžības pagarināšana. Lai arī dabiskie minerāli, piemēram, kaļķakmens, granīts un betons, ir ļoti izturīgi, tomēr laika gaitā arī šādi materiāli var ciest no laikapstākļu ietekmes, piesārņojuma un citiem faktoriem. Krāsošana ar augstas kvalitātes produktiem palīdz aizsargāt fasādi no erozijas un ķīmiskās degradācijas, pagarinot tās kalpošanas laiku. Vēl viens svarīgs iemesls – fasādes krāsošana palielina mājas vērtību. Šāda investīcija atmaksājas gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Ne mazāk svarīgs ir arī estētiskais baudījums – ja jūti, ka mājas izskats vairs nesniedz sākotnējo prieku, fasādes pārkrāsošana radīs jaunas emocijas par īpašumu.
Fоtо: Publicitātes foto

Ko tālāk? Process soli pa solim

Padomu par fasādes krāsošanu sniedz "Vivacolor" krāsu eksperts Arnis Pastars: "Fasādes krāsojuma kvalitāte ir atkarīga no diviem ļoti svarīgiem faktoriem: pirmkārt, nepieciešams izvēlēties kvalitatīvu, pārbaudītu krāsu, kas paredzēta tieši minerālu materiālu fasādēm. Šim mērķim ideāli piemērota "Vivacolor Hansa Facade" – produkts satur silikonu, lieliski atgrūž mitrumu un netīrumus, nezaudē toņa kvalitāti. Turklāt, šī krāsa veic gan gruntēšanas, gan krāsošanas funkciju vienlaikus. Otrkārt – pat ja gribas uzreiz ķerties klāt krāsai un otai, sagatavošanas darbus atlikt nedrīkst! No tā, cik rūpīgi tie tiks veikti, ir atkarīga krāsojuma kvalitāte, mājas fasādes izskats un arī krāsojuma mūžs."

Tālākais process, saskaņā ar eksperta pausto, ir šāds:

1. Sagatavošanas darbi: virsmas tīrīšana un sagatavošana. Sāc ar rūpīgu virsmas tīrīšanu – noņem netīrumus, pelējumu un sāļu nogulsnes, kas var būt uzkrājušās laika gaitā, jo netīrumu vai sāļu atliekas var veidot traipus. Šo darbu var veikt ar augstspiediena mazgāšanas ierīci vai speciāliem tīrīšanas līdzekļiem. Pārliecinies, ka virsma ir tīra un sausa pirms sāc krāsošanas darbus.
2. Pamatnes sagatavošana: gruntēšana. Minerālu fasādes bieži ir porainas, tāpēc svarīgi izmantot atbilstošu gruntskrāsu, kas nodrošina labāku krāsas saķeri ar virsmu un palīdz novērst mitruma iekļūšanu. Kā jau minēts iepriekš, izmantojot "Vivacolor Hansa Façade", gruntēšanas posmu var arī izlaist, jo produkts gruntē un krāso vienlaikus. Tas ir vērtīgs ieguvums, ja jānoklāj liela fasādes platība!
3. Krāsas izvēle: speciāla krāsa minerālu virsmām. Izvēlies augstas kvalitātes krāsu, kas ir piemērota minerālu fasādēm. Pārliecinies, ka produkts piedāvā ilgstošu aizsardzību pret laikapstākļiem un izbalēšanu, ir elastīgs un ūdensizturīgs, bet vienlaikus ļauj virsmai "elpot".
4. Dienas izvēle: ideāli derēs sausa, mēreni silta diena. Latvijas pavasarī un vasarā – diena, kurā nelīst un temperatūra ir robežās starp +5°C un +25°C. Viegls vējiņš noteikti nekaitēs.
5. Krāsošanas process: nesteidzīgi, vienmērīgi, rūpīgi. Fasādi krāso sākot no augšas un virzoties uz leju, lai izvairītos no krāsas notecēšanas un nevienmērīgiem plankumiem. Izmanto augstas kvalitātes rullīti vai otu, lai nodrošinātu vienmērīgu krāsas slāni. Ja izvēlēsies labu krāsu, tā klāsies viegli un ātri žūs.
6. Apkope un uzturēšana: regulāri uzmet aci, vai fasādei viss labi. Pēc krāsošanas ir svarīgi ik pa laikam pārbaudīt fasādi un veikt nepieciešamos uzturēšanas darbus. Kas ir šie uzturēšanas darbi? Tie var būt dažādi – dažkārt vajadzēs tīrīšanu, varbūt jāveic kādi bojājumu labošanas darbi. Lai nodrošinātu, ka fasāde saglabā savu skaistumu un ir pasargāta no ārējās vides apstākļiem iespējami ilgi, apkopi veic regulāri, taču – ne ātrāk kā mēnesi pēc krāsošanas.

Pirms ķeries klāt – apskati, kā to dara citi

Lai gūtu iespēju mācīties no citu kļūdām, nevis no savējām, veic izpēti draugu lokā un internetā. Paskaties, ko ir darījuši citi un kā viņiem tas ir izdevies! "Instagram" profilā "our_diy_renovations" var apskatīt, kā fasādes krāsošana uzlabojusi Aivas un Ingus dzīvi, ļaujot, kā viņi paši izsakās, šķūnītim – monstram, pārtapt par baudāmu būvi.

"Nezini, ko darīt? Pārkrāso!" tādu gudrību profila saimnieki iesaka visiem, kas neziņas brīdī vaicā pēc padoma par būves uzlabojumiem. Savā šķūnīša uzlabošanas projektā Aiva un Ingus arī izmantojuši "Vivacolor Hansa Facade" un atzinīgi novērtē rezultātu. Saimnieki uzteic arī to, ka tā ir krāsa un gruntskrāsa vienā produktā – tas palīdzējis ietaupīt laiku un līdzekļus.

Neatliec uz nākamo vasaru to, ko vari izdarīt šovasar


Ja esam iedvesmojuši dot mājas fasādei jaunu elpu, tad neatliec šo darbiņu uz nākamo vasaru. Mājas fasādes pārkrāsošana ir vērtīgs ieguldījums, kas nodrošina gan estētisku, gan funkcionālu uzlabojumu un rada daudz prieka pašam darītājam. Ja pietiekoši nopietni attieksies pret sagatavošanas darbiem un izvēlēsies īsto dienu krāsošanai, rezultāts būs lielisks pat tad, ja tā būs pirmā tevis krāsotā fasāde. Turklāt atceries – darba dienās darba laikā vari saņemt profesionāļa padomu, zvanot uz Krāsu līniju pa tālruni 82888. Atbildi saņemsi uzreiz un pilnīgi bez maksas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !