Foto: Publicitātes foto

Baltijas valstīs veiktais pētījums ir parādījis, ka 30% Latvijas iedzīvotāju iegādājas jaunu viedtālruni tikai tad, kad esošā ierīce salūzt vai tiek pazaudēta. Turklāt, iegādājoties jaunu tālruni, Latvijas iedzīvotāji izceļas ar vēlmi ietaupīt, tomēr pieaug arī prasības pret kvalitāti. Nikolajs Zaikins, "iDeal Latvija" filiāles vadītājs uzsver, ka šīs tendences un pircēju ieradumu izmaiņas ir veicinājušas Latvijas iedzīvotāju interesi par "Smart Deal" abonēšanas pakalpojumu.

Aug mīlestība pret tehnoloģijām

Baltijas valstīs šogad veiktais pētījums* ir atklājis iedzīvotāju vajadzības, kas saistītas ar tehnoloģiju un viedierīču lietošanu. Atklājās, ka 30% valsts iedzīvotāju iegādājas jaunu viedtālruni tikai tad, kad esošā ierīce tiek sabojāta vai pazaudēta.

Turklāt 25% iedzīvotāju tālruni maina ik pēc četriem līdz pieciem gadiem, vēl 24% – katru trešo gadu. Pēc Zaikina teiktā, kaut gan Latvijas iedzīvotāji jaunus tālruņus iegādājas retāk, salīdzinot ar lietuviešiem, interese par tehnoloģijām aug.

"Vēl 13% Latvijas iedzīvotāju jaunas ierīces iegādājas katru gadu vai ik pēc diviem gadiem. Var teikt, ka Latvijas iedzīvotājus aizvien vairāk interesē tehnoloģijas un palielinās vēlme iegūt visjaunāko tehniku, tādējādi neatpalikt no pasaules tendencēm. Iedzīvotāji viedtālruņus iegādājas ne tikai tad, kad tie sabojājas, bet arī tāpēc, ka vairs neapmierina esošā funkcionalitāte un ir vēlme izmēģināt jaunumus. Latvijas iedzīvotāji ir tehnoloģiju fani, tomēr vēlas saņemt arī finansiāli izdevīgus risinājumus, tāpēc aizvien biežāk pievērš uzmanību "Smart Deal" pakalpojumam," saka Zaikins.

Foto: Publicitātes foto

Vēlas ietaupīt

Pētījums parādīja, ka, iegādājoties jaunu ierīci, Latvijas iedzīvotāji tam taupa visvairāk naudas līdzekļus no visiem Baltijas valstu respondentiem. 66% respondentu jaunam tālrunim iztērē līdz 600 EUR. Tomēr pārējie iedzīvotāji, vēlēdamies iegūt visjaunāko tehnoloģisko pieredzi, nav tendēti taupīt uz kvalitāti.

"Vairāk nekā trešdaļa – 34% valsts iedzīvotāju, izvēloties jaunu ierīci, to iegādājas cenu amplitūdā no 600 līdz 1300 EUR. Tāda cena raksturīga augstākās un visaugstākās klases viedtālruņiem. Līdzīga statistika vērojama arī citās Baltijas valstīs," apgalvo Zaikins.

Pēc "iDeal Latvija" filiāles vadītāja domām, Latvijas iedzīvotāji aizvien vairāk interesējas par visjaunākajām tehnoloģijām, bet piektdaļa iedzīvotāju lieto tieši "iPhone" viedtālruņus.

Ieradumi mainās

Visās Baltijas valstīs veiktais pētījums analizēja arī iedzīvotāju interesi par viedierīču abonēšanas pakalpojumiem. "iDeal" pakalpojums "Smart Deal" sniedz iespēju abonēt jaunākās ierīces, veicot vienu maksājumu mēnesī. Pēc Zaikina teiktā, "Smart Deal" ļauj vēl vieglāk iegūt jaunas ierīces ik pēc diviem gadiem un šis pakalpojums atbilst Latvijas iedzīvotāju vēlmei ietaupīt naudas līdzekļus.

"Uz jautājumu, vai apsvērtu ierīču abonēšanas pakalpojumu, pozitīvi atbildēja 39% Latvijas iedzīvotāju. Tātad var teikt, ka jaunus viedtālruņus iegādājamies retāk, tomēr vajadzība to darīt biežāk ir izteikta," novēro Zaikins.

Pēc viņa teiktā, nepieciešamība izmantot abonēšanas pakalpojumu aug lietotāju uzvedības izmaiņu dēļ. Cilvēki ne tikai vēlas ērtu veidu, kā lietot jaunākās ierīces, bet arī nelauzīt galvu par to, ko darīt ar lietoto ierīci. Kad beidzas abonēšanas periods, klients izvēlas jaunu ierīci, bet par lietoto ierīci pienācīgi parūpējas "iDeal Latvija" sadarbības partneri – ierīce tiek sagatavota atkārtotai lietošanai vai nodota pārstrādei.

"Pēdējās desmitgadēs patēriņa tendences ir būtiski mainījušās – mēs vairs nepērkam saturu kompaktdiskos vai kasetēs, bet vienkārši abonējam savu iecienītāko mūziku vai filmas. Tāpat ir ar viedtehnoloģijām – "Smart Deal" pakalpojums ļauj ne tikai ātri un vienkārši uzsākt "Apple" ierīču izmantošanu, bet arī tās aizstāt pret aizvien jaunākām, turklāt plānojot savas finansiālās iespējas," saka filiāles vadītājs.

Pēc Zaikina teiktā, šis pakalpojums paredzēts visiem, kuri vēlas uzreiz un pastāvīgi lietot visjaunākās tehnoloģijas. Pakalpojums ir paredzēts gan viedtālruņiem, gan pārnēsājamajiem datoriem, gan pulksteņiem un austiņām.

Zaikins uzsver, ka izmantot pakalpojumu "Smart Deal" ir pavisam vienkārši – abonēšanu var noformēt jebkurā "iDeal" veikalā. Tam nav nepieciešama pirmā iemaksa – pakalpojums darbojas pēc nomas principa. Kad samaksāta pirmā mēneša maksa, uzreiz var sākt lietot izvēlētās ierīces.

Papildus ietaupīt var tie, kuri vēlas mainīt savu esošo ierīci un iegūt jaunu – tam radīts ierīču apmaiņas pakalpojums. Klientam, kas apmaina savu lietoto ierīci, tiek piešķirta papildus atlaide.

Foto: Publicitātes foto

*Pētījums internetā veikts pēc "Avad Baltic" pasūtījuma Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Lietuvā pētījums veikts 14.–22. februārī, tajā piedalījās 1013 respondenti no 16 līdz 64 gadu vecumam. Latvijā pētījums veikts 15.–23. februārī, tajā kopā aptaujāti 1002 respondenti no 16 līdz 64 gadu vecumam. Igaunijā pētījums veikts 15.–22. februārī, tajā kopā aptaujāti 1002 respondenti no 16 līdz 64 gadu vecumam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!