Foto: Publicitātes foto

Sapnis par inovatīvu un efektīvu produktu iegādi par pievilcīgu cenu bieži vien vilina pircējus un liek tiem izvēlēties lētus pakaļdarinājumus jeb viltojumus. Skaistumkopšanas nozare nav izņēmums, jo gan profesionāļi, gan patērētāji cenšas ietaupīt, meklējot tikpat labas, bet lētākas matu kopšanas ierīces. Eksperti aicina uzmanīties, jo viltojumu lietošana var ietekmēt matu izskatu un veselību, piemēram, izraisīt matu galu šķelšanos vai to lūšanu.

Matu kopšanas eksperti ir vienisprātis – lai saglabātu veselīgus, gludus un elastīgus matus, tie jāaizsargā pret karstumu. Daži pircēji dod priekšroku viltojumiem, jo nevēlas maksāt par oriģinālu. To cena ir ļoti atšķirīga – no dažiem desmitiem līdz pat vairākiem simtiem eiro. Taču, samaksājot lielāku summu par viltotu produktu, pircēji saskaras ar tipiskām problēmām, ko rada vienkāršs un tikai par dažiem eiro pirkts matu žāvētājs.

Turklāt, cerot uz analogu efektu, vairs netiek lietoti profesionāļu ieteiktie matu termiskās aizsardzības līdzekļi. Tātad, ieguldot lielu naudas summu matu žāvētājā, viltojuma īpašnieki ne tikai nepalīdz, bet arī kaitē saviem matiem. Žāvējot matus ar šādu žāvētāju, tie ar laiku zaudē mitrumu, elastību un spīdumu, kļūst sausi, raupji, sašķeļas to gali un mati sāk lūzt. Un vēl – šis nedrošais, novecojušās tehnoloģijas viltojums, ko šodien iegādājāties par puscenu, jau rīt var sabojāties. Tās ir papildu izmaksas, ar kurām jārēķinās, cenšoties ietaupīt.

Foto: Publicitātes foto

Iegādājoties viltotu profesionālu matu žāvētāju, pircēji sagaida ne tikai tādu pašu produkta izskatu, bet arī analoģiskas tehnoloģijas veiktspēju. Augstas kvalitātes matu žāvētāju lielākā konkurences priekšrocība ir tehnoloģija, kas aizsargā matus no karstuma. Piemēram, zīmola "Dyson" popularitāte veicina tā viltojumu strauju pieaugumu. Visbiežāk viltotie ir matu žāvētājs "Dyson Supersonic" un "Airwrap" matu veidotājs. Tiem ir digitāls motors, kas rada aktīvu gaisa plūsmu un žāvē matus ātrāk nevis karstuma, bet gan intensīvas gaisa plūsmas dēļ. Turklāt šāda veida ierīcēs ir viedā karstuma kontrole, kas 30 reizes sekundē mēra izpūšamā gaisa temperatūru, neļaujot tai paaugstināties līdz matu veselībai kaitīgam līmenim un, līdz ar to, sabojāt matus.

Savukārt šāda veida viltotajos žāvētājos tiek izmantoti primitīvi metāla sildelementi un vāji motori. Šīs ierīces karsē matus un iztvaicē no tiem ūdeni ar mazintensīvu, bet ļoti karstu gaisa plūsmu. Bieža karsēšana novārdzina matus, padara tos stīvus, vājus un lūstošus. Tāpēc, lai arī viltojumi vizuāli ir līdzīgi, nebūtu pareizi tos dēvēt par lētākām, līdzvērtīgām alternatīvām.

Lai uzzinātu vairāk un iegādātos "Dyson" preces: www.d-one.lv/

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!