Foto: Publicitātes foto

No 2024. gada 10. līdz 14. jūnijam Rīgā notiek Eiropas Veselības informācijas un bibliotēku asociācijas konference, kurā piedalās ap 200 bibliotekāru un informācijas speciālistu no bibliotēkām, kas darbojas medicīnas un veselības informācijas jomā. Konferencē pārstāvētas 28 pasaules valstis. Visvairāk dalībnieku ir no Nīderlandes, Zviedrijas, Apvienotās karalistes, Itālijas, Norvēģijas. Dalībnieku vidū būs arī bibliotēku profesionāļi no tādām valstīm kā ASV, Kanāda, Katara un Dienvidāfrika. Konference Rīgā piedāvās bagātīgu programmu, kas veltīta jaunākajām tendencēm un inovācijām veselības informācijas un bibliotēku jomā. Konferences laikā līdztekus konferences programmai notiek gan tālākizglītības kursi, gan darbnīcas un stendu referāti.

"Šī konference ir nozīmīga tikšanās vieta bibliotēku, kas darbojas medicīnas un veselības informācijas jomā, speciālistiem, kur tiek veidoti kontakti tālākai sadarbībai, kā arī gūta pati aktuālākā informācija par to, kas norisinās jomā un kā bibliotēkām jāpielāgojas sabiedrības vajadzību un tehnoloģiju izmaiņām. Šī gada konferences galvenā tēma nenoliedzami ir mākslīgais intelekts, jo tā rīki būtiski maina informācijas meklēšanas stratēģijas, dod jaunas automatizēšanas iespējas. Mākslīgā intelekta rīki, to izmantošana bibliotēku vidē, uzsverot pieaugošo saikni starp informācijas tehnoloģiju un bibliotēku pakalpojumiem, ir tēma, kas caurvijas konferences programmai," stāsta konferences vietējās organizācijas komitejas pārstāvji no Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkas.

Vairāki referāti un darbnīcas ir veltīti arī tādai tēmai kā sistemātiskās meklēšanas efektivitātes un kvalitātes uzlabošana dažādās datubāzēs, būs arī pētījumu rezultāti par bibliotēkām kā attīstības un pārmaiņu aģentiem, koncentrējoties uz stratēģisko pārvaldību, tehnoloģiju integrāciju un bibliotēku ietekmi akadēmiskajā un pētniecības vidē. Konferences runātāji šogad gan fokusēsies uz bibliotēkzinātnes pamataspektiem, gan uz inovatīvām pieejām veselības informācijas pārvaldībai un izplatīšanai digitālajā laikmetā.

Konference 2023. gadā notika Tronheimā (Norvēģija), 2022. gadā – Roterdamā (Nīderlande), bet šogad, pēc pieteikumu izvērtēšanas par dalības vietu Eiropas Veselības informācijas un bibliotēku asociācijas konferencei izvēlēta Rīga. Konferenci Rīgā organizē Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēka, kas ir galvenā medicīnas un veselības zinātņu nozares bibliotēka valstī, kā arī nodrošina Latvijas veselības aprūpes iestāžu bibliotēkām metodisko palīdzību un atbalstu.

Konference tiek organizēta hibrīdformātā - klātienes pasākumi norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un daļa no tiem (referātu prezentācijas, galveno runātāju uzstāšanās, atklāšanas un noslēguma ceremonijas u.c.) tiks translēti konferences virtuālajā platformā. Klātienes dalībniekiem paredzēta arī saviesīgā programma.

Vairāk informācijas par konferenci varat iegūt, aplūkojot konferences tīmekļa vietni https://eahil2024.rsu.lv/, rakstot uz e-pastu eahil2024@rsu.lv, kā arī zvanot +371 67409164

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!