Foto: Publicitātes foto

Pilsētu iedzīvotāju pievēršanās "zaļākam" dzīvesveidam un šo tendenci atbalstošas velo infrastruktūras izbūve ir galvenie faktori, kas ceļ pilsētas velosipēdu popularitāti. Iespējams, velosipēds pilsētā, šīm tendencēm attīstītoties, kļūs tikpat parasts kā automašīna vai pat ar to konkurēs, jo pārvietošanās ar to ir ērta, ātra un lēta.

Kādēļ iegādāties pilsētas velosipēdu?

Pilsētas velosipēdi ir populāri dažādās vecuma grupās, bet visbiežāk tos izvēlas jaunieši un pieaugušie vecumā līdz 40 gadiem. Jaunieši un strādājošie pieaugušie izvēlas velosipēdus kā ērtu un efektīvu transporta veidu, lai nokļūtu darbā, skolā vai universitātē, kā arī pārvietotos pa pilsētu savā brīvā laikā.

  • Vispārzināms, ka velosipēds ir salīdzinoši lēts transportlīdzeklis. Nav nepieciešams maksāt par degvielu, apdrošināšanu vai dārgu apkopi, kas velosipēdu padara par pievilcīgu izvēli, it īpaši starp jauniešiem;

  • Aktīvi pieaugušie novērtē iespēju apvienot ikdienas braucienus ar savu aktīvo dzīvesveidu, uzturot labu fizisko formu un veselību;

  • Pilsētvidē velosipēds ļauj viegli un ērti nokļūt jebkurā vietā, kur iebraukšana automašīnām ir slēgta vai apgrūtināta.Tas ir arī veids, kā izbaudīt brīvā laika aktivitātes, piemēram, satikties ar draugiem, vai izbaudīt braucienu pa pilsētas centru.

Foto: Publicitātes foto

Ar ko pilsētas velosipēdi ir atšķirīgi?

Pilsētas velosipēdi ir paredzēti ērtai un salīdzinoši īsu distanču veikšanai. Tā konstrukcija un aksesuāri atbalsta lietotāja dažādās vajadzības un dienas ritmu: no rīta ar velo līdz bērnudārzam, pēc tam uz darbu, iepirkšanās, biznesa tikšanās, garāks brauciens fiziskās slodzes nodrošināšanai vakarā. Pilsētas velosipēds visās situācijās ir lielisks sabiedrotais.

Lūk, būtiskākās iezīmes, kas raksturīgas pilsētas velosipēdam:

  • Rāmis: pilsētas velosipēdiem parasti ir izturīgs, bet viegls rāmis, kas ļauj viegli manevrēt pa pilsētas ielām. Sieviešu pilsētas velosipēdam ir zems rāmja caurules novietojums, lai uz velo būtu viegli uzkāpt un mīties ar svārkiem vai kleitu.

  • Sēdeklis: Sēdeklis ir komfortabls, mīkstāks un platāks nekā citiem velosipēdu veidiem. Būtiska iezīme ir augsts sēdekļa novietojums, tāpat attālums no stūres līdz sēdeklim ir īsāks nekā citiem velosipēdiem.

  • Riepas: pilsētas velosipēdiem ir platākas riepas ar labu saķeri, jo var nākties braukt pa atšķirīgu segumu: asfaltu, bruģi, smiltīm vai šķembām. Ja paredzēts velosipēdu pirkt vienīgi braucieniem pa pilsētu, riteņu un riepu izmēram ir liela nozīme. Platākas riepas labāk absorbē triecienus uz bedru un trotuāru malām.

  • Pārnesumi: pilsētas velosipēdi ar vienu pārnesumu ir izplatīts modelis, lai gan ir arī iegādājami velosipēdi ar vairākiem pārnesumiem, kas atvieglo braukšanu par reljefu.

  • Riteņi: izvēloties pilsētas velosipēdu, jāpievērš uzmanība riteņu izmēram. Sieviešu velosipēdiem populāri ir 26" riteņi, savukārt vīriešu velosipēdi bieži tiek komplektēti ar 28" riteņiem un pareizs rāmja izmērs tiek noteikts pēc velo braucēja auguma.

  • Papildaprīkojums: pilsētas velosipēdiem papildaprīkojums ir ļoti būtisks. Velosipēds var būt aprīkots ar dažādiem aksesuāriem: bagāžnieku; grozu, lai būtu ērti un vienkārši ielikt pirkumus; atbalsta kājiņu; bērnu sēdeklīti; atstarotājiem un prožektoru drošībai; velo telefona turētāju, lai nodrošinātu komfortu un uzlabotu funkcionalitāti.

Pusaudžiem pilsētas velosipēdi ir jāpielāgo ne tik daudz pēc auguma, cik pēc kāju garuma. Pusaudžu velosipēdi būs līdzīgi pieaugušo velosipēdiem, bet ar mazāku rāmi un riteņiem. Bērnu pilsētas velosipēdiem nav īpašu atšķirīgi pazīmju. Jaunākos bērnu velosipēdus plašā klāstā visiem vecumiem meklējiet šeit. Pievērsiet uzmanību velosipēda rāmim, lai tas būtu no viegla, bet izturīga materiāla, bremzēm un pārnesumiem.

Iegādājoties pilsētas velosipēdu, neaizmirstiet par tam pieskaņotu velo ķiveri un velo cimdiem drošībai un ērtam stūres satvērienam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!