Foto: Andrejs Zavadskis

Vasara ir aktīvās atpūtas karstākā virsotne, kad nedēļas nogalēs bieži kopā ar ģimenēm atrodamies arī ūdens tuvumā. Ik gadu VUGD statistika atgādina, ka peldētapmācībai ir jābūt teju ikviena bērna ikdienas sastāvdaļai. Rimi Olimpiskais centrs atbild uz biežāk uzdotajiem vecāku jautājumiem par bērnu peldētprasmes apgūšanu.

Kāpēc?

Varētu šķist, ka mācīt savam bērnam peldēt ir teju tas pats, kas mācīt viņam braukt ar velosipēdu, proti - tas ir vecāku pienākums. Tomēr Rimi Olimpiskā centra peldēšanas treneri atgādina, ka peldētprasme būtu jāapgūst profesionāļu uzraudzībā. Peldēšana pēc būtības ir tehnisks sporta veids, kurā ir svarīgi iemācīties pareizas kustības. Neiemācoties turēt ķermeni horizontāli, pareizi elpot, kustināt kājas un rokas, muskuļi būs saspringti un sāpēs, kā arī pats peldētājs ātrāk nogurs un nebūs spējīgs veikt tālākas distances.

Baseina nodarbībās treneris bērniem māca ne tikai peldēt, bet arī izvērtēt riskus un justies droši ūdenī, pat ja kājas nesniedzas līdz ūdenstilpes dibenam. Tāpat bērni iemācās, kur drīkst un kur nedrīkst lekt ūdenī, kā rīkoties, ja peldēšanas laikā kāju sarauj krampī vai ja mutē iesmeļas ūdens. Peldētprasme liktenīgā brīdī var glābt dzīvību, un tā ir svarīga, arī nodarbojoties ar aktīvajiem ūdenssporta veidiem.

Papildu tam nodarbības ūdenī nodrošina vispārīgu fizisko attīstību, stiprina bērna asinsrites un elpošanas sistēmas, kā arī veicina smadzeņu attīstību, tostarp visu piecu maņu stimulēšanu (garša, smarža, tauste, redze un dzirde). Tāpat peldēšana palīdz attīstīt koordināciju un līdzsvaru.

Kad?

Peldētapmācības nodarbības bērniem ieteicamas jau no pusgada vecuma. Lai arī sešos mēnešos mazulis peldēt vēl nemācās, nodarbībās pamazām tiek attīstītas instinktīvās peldēšanas iemaņas. Līdz piecu gadu vecumam peldētapmācība sākas ar pierašanu pie ūdens un spēju tajā atbrīvoties un justies droši.

Savukārt sākot no piecu gadu vecuma, bērni sāk apgūt peldētprasmi ar dažādiem vingrinājumiem guļus gan uz vēdera, gan muguras. Bērni apgūst, kā saliekt un iztaisnot kājas, mācās sajust, kā mainās ķermeņa stāvoklis atkarībā no kāju un roku izvietojuma un tā, vai galva ir virs vai zem ūdens. Bērni apgūst elpošanu ūdenī, un - kas jo īpaši svarīgi - kāpēc likt galvu zem ūdens ir tik ļoti būtiski. Regulāri apmeklējot nodarbības 5-6 gadu vecumā, bērni sāk apgūt pareizu peldēšanas tehniku, kā arī tiek mudināti patstāvīgi uzturēties ūdenī.

Kur?

Pretēji neparedzamajiem laikapstākļiem, Rimi Olimpiskā centra peldbaseinos ūdens temperatūra ir nemainīgi pievilcīga, lai visiem apmeklētājiem, īpaši pašiem mazākajiem peldētājiem, nodrošinātu maksimālu komfortu. Pēc nodarbības ikvienam interesentam tiek dota iespēja atpūsties kādā no četru veidu pirtīm Rimi OC Atpūtas zonā.

Rimi Olimpiskais centrs saviem apmeklētājiem piedāvā peldētapmācības nodarbības visa gada garumā. Peldētprasmi profesionālu treneru uzraudzībā var apgūt ikviens - gan bērni, gan pieaugušie ar vai bez iepriekšējas sagatavotības. Nodarbību grafiks apskatāms šeit: https://nodarbibas.olimpiskais.lv/grafiks/vasara-24/

Vietu skaits ierobežots, tādēļ pirms abonementa iegādes lūgums pārliecināties par vietu pieejamību interesējošā grupā, zvanot pa tālruni 67387710.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!