Foto: Publicitātes foto

Tāgeperas pilī (Taagepera), kas atrodas Dienvidigaunijā, 28. jūnijā vērs vārtus tematiskais pasaku parks "Alise brīnumzemē", kurā būs apbrīnojami 100 000 ziedi, krāsains brīnumu mežs un desmitiem skulptūru. Būs ko skatīties gan lieliem, gan maziem.

"Wagenküll" pils SPA piedāvā: Tāgeperas pils brīnumu mežu "Alise brīnumzemē"

Pasakainā Tāgeperas pils ir Skandināvijā skaistākā jūgendstila ēka, kurai šogad unikālu pievienoto vērtību piešķir brīnumu mežs, kas būs pieejams no jūnija beigām un kura skaistumu varēs baudīt līdz septembra vidum. Pasaulslavenās bērnu pasakas iedvesmotais parks atvērs savas durvis patiesi brīnumainai pasaulei ar tūkstošiem ziedu, krāsainu brīnumu mežu, desmitiem tematisku skulptūru un milzīgām instalācijām. Parka centrā atrodas patiess apskates vērts objekts - desmitiem metru augsta strūklaka Versaļas pils stilā, kas tumsā mirdz dažādās krāsās. Pastaigu takas līdz izsmalcinātajai strūklakai ir izdaiļotas ar skaistiem dzīvības kokiem un krāsainiem ziediem. Bērnu parkā līdzās bērnu mājai mazuļus pārsteigs planieris, uz kura garajiem spārniem var lieliski trenēt rāpšanos. "Ir prieks apzināties, ka Tāgeperas pils parks savā diženumā atgādina pasaulslaveno Versaļas pils dārzu," stāsta Marisa Reimanna (Maris Reimann). Parka iekārtošanu vada floriste Pille Tīraka (Pille Tiirak) un pils projekta vadītājs Jans Oskars Veidenbergs (Jan Oscar Veidenberg). "Tik apjomīga tematiskā parka iekārtošana ir liels izaicinājums ikvienam floristam. Var pat teikt, ka tas ir mūža darbs," atzīst Pille Tīraka, kas parka izstrādei ir veltījusi četrus mēnešus. "Parka izveide no sākuma līdz beigām ir bijusi ļoti intensīva pieredze. Patīkami redzēt, ka pils parka milzīgo teritoriju var izmantot, lai radītu kaut ko skaistu," stāsta projekta vadītājs Jans Oskars Veidenbergs. Dažādu pārsteigumu un atklāšanas prieka pietiks gan lieliem, gan maziem. Turklāt biļešu cenas ir finansiāli pieņemamas.

Foto: ALL RIGHTS RESERVED

Māksla, maģija un vēsture roku rokā

Viens no Tāgeperas pils izcilākajiem arhitektūras elementiem ir iespaidīgais 42 metrus augstais tornis. Šovasar pils tornis piedzīvoja māksliniecisku atjaunināšanas kūri, kā rezultātā ikviens apmeklētājs var sajusties kā pasakā. Pateicoties mākslinieces Helinas Toateras (Helina Toater) burvju otiņai, katrs torņa stāvs stāsta savu stāstu un atklāj gabaliņu no mistiskās brīnumu pasaules. Torņa sienas rotā fantastiski ornamenti, gleznas un spoguļi, vijīgi ziedi un koki, bet griestus izdaiļo laikmetam atbilstošas lustras. Apsēžoties apzeltītajā karaliskajā krēslā, ikviens var sajusties kā īsts pils kungs vai kundze. Ja paveicas, var pat nonākt aizspogulijā!

Bagātīga maltīte kafejnīcā vai restorānā

Kas gan būtu izbrauciens bez garšīgas maltītes? Tāgeperas pils lieliskā virtuve ir jau kļuvusi par leģendāru. Parka apmeklētājus ar vieglu uzkodu ēdienkarti sagaida vasaras kafejnīca "Alice", kur ēdiens ir pieejams par izdevīgu cenu un nav ilgi jāgaida. Tāpat pilī ir atvērts apmeklētāju iecienītais restorāns "Wagenküll" ar savu daudzveidīgo ēdienkarti. Šajā restorānā piedāvātos ēdienus izceļ to pagatavošanas veids. Ēdieni tiek gatavoti Jospera malkas krāsnī, kas palīdz saglabāt ēdienu sulīgumu, tekstūru un izteikto garšu. Restorāna "Wagenküll" firmas ēdiens ir barona izmeklētais medījuma sautējums, lasis ar dažādām piedevām, garneles baltvīna mērcē un tikai "Wagenküll" pieejamais deserts creme caramel, ar kuru mēli var norīt. Apmeklētāji restorāna piedāvātajiem ēdieniem un labajai apkalpošanai ir vienmēr devuši augstāko novērtējumu.

Foto: ALL RIGHTS RESERVED

Patiesa relaksācijas SPA un pirts kompleksā

Līdzās parka apmeklējumam vērts izbaudīt pils pagrabstāvā esošo izsmalcināto SPA un pirts kompleksu. Vēsturisko velvju ieskautajai elegantajai un nomierinošajai atmosfērai ir relaksējoša ietekme. SPA priekus piedāvā piecas dažādas pirtis, no kurām savdabīgākā ir dūmu pirts. Lielās krāsns radītais gars ir lielisks, lai pērtos un lāvas. Neviens patiess pirts cienītājs nepalaidīs garām šādu iespēju. Populāras ir arī divas dažādas tvaika pirtis, tradicionālā somu pirts un dzintara pirts, kurā temperatūra nepārsniedz 55 grādus. Pēc atpūtas siltā zvilnī, iespējams pameditēt atsevišķā atpūtas zonā, kurā var apbrīnot vairākus metrus lielajā akvārijā peldošas zivis. Papildus burbuļvannai, var baudīt japāņu vannu, kā arī peldēties apsildītā āra baseinā. Saulainās dienās pie āra baseina ir atvērta arī terase. Kā papildu pakalpojums ir pieejamas dažādas ķermeņa, sejas kopšanas procedūras, vannas, kā arī masāžas. Unikālais pils SPA rada patiesu atkarību tiem, kas meklē relaksāciju. Vienreiz izmēģinot, noteikti atgriezīsieties!

Aristokrātiska nakšņošana viesnīcā "Wagenküll"

Apmeklējot pili un parku, visērtāk ir rezervēt naktsmājas mājīgajā "Wagenküll" viesnīcā. Pils galvenajā ēkā ir izvietoti numuriņi ar vēsturisku noskaņu un mūsdienu ērtībām. Pievērsiet uzmanību, ka katram numuriņam ir atšķirīgs iekārtojums. Istabas izdaiļo gultas ar baldahīniem, oriģinālas logu nišas, kā arī atklāta tipa vannas. Numuriņš "Panorama" ar visiespaidīgāko skatu ir Parka namā, kas atrodas blakus galvenajai ēkai. No tā paveras elpu aizraujoša pils panorāma. Gandrīz no visām mūsdienīgi iekārtotajām Parka nama istabām atklājas lielisks skats uz pili. Galvenā ēka un Parka nams ir savstarpēji savienots ar pazemes tuneli-galeriju, caur kuru ir ērti peldmētelī aizstaigāt tieši uz SPA. Nakšņošanas cenā ir iekļauta neierobežots SPA un pirts kompleksa, kā arī brīnumu parka apmeklējums, tostarp arī bagātīgas brokastis.

"Wagenküll" pils SPA gaida jūs ciemos! Uzziniet vairāk "Wagenküll" pils SPA mājaslapā un neaizmirstiet, ka 28. jūnijā Tāgeperā sākas šīs vasaras pasaka!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!