Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Kopš atklājām, ka varam labi strādāt savos nu jau gandrīz perfekti iekārtotajos mājofisos, esam kļuvuši daudz jutīgāki pret apkārtējās vides kairinājumiem, vai ne? Tamdēļ, izvēloties austiņas, nereti svarīgākais jautājums ir – cik laba ir trokšņu slāpēšana?

Es pati ikdienā esmu nonākusi līdz lielajām, uz ausīm liekamajām austiņām, tomēr ir situācijas, kad tās traucē. Tādēļ ar interesi izmēģināju "Huawei" jaunumu – "FreeBuds 6i". Nedaudz skrienot notikumiem pa priekšu, jāsaka, ka tās patīkami pārsteidza un, ja man šodien būtu jāizvēlas jaunas austiņas, tad, izvērtējot cenu pret kvalitāti, šīs būtu starp iespējamajiem kandidātiem.

Bez traucējošiem trokšņiem

Austiņas pārbaudīju dažādos apstākļos – darba dienā, kad birojā bija daudz cilvēku, steidzīgā ikdienas pastaigā, mērenas intensitātes treniņā sporta zālē un jogas treniņā mājās. Tieši jogas un meditācijas nodarbība bija viens no brīžiem, kad pieķēru sevi pie domas – jā, ausīs liekamās austiņas ir piemērotākā izvēle. Parasti treneres attālinātās norādes klausos bez austiņām, jo lielās ausis ir neērtas, bet mazie, ērtie puļķīši ausīs un "FreeBuds 6i" skaņas kvalitāte piedāvāja līdz šim nepiedzīvotu "saķeri" un ļāva procesu izbaudīt vēl vairāk.

Tomēr vissvarīgākais punkts austiņu pārbaudē man bija darba vieta. Te pārliecinājos, ka "FreeBuds 6i" inteliģentā dinamiskā ANC (aktīvā trokšņu slāpēšana) 3.0 darbojas lieliski. Darbā ar klusinātu mūziku un "balto troksni" kolēģu balsis un smiekli pazūd, nepieciešamības gadījumā ļaujot pilnībā un bez jebkādiem traucēkļiem koncentrēties raksta pabeigšanai vai citam darbam.

Pēc garas darbadienas izmēģināju austiņa arī nakts tirgū un lielveikalā. Nekādas vilšanās – iepirkšanos varēju izbaudīt, pilnībā norobežojoties no apkārtējiem trokšņiem, un jātic vien "Huawei" solītajam, ka, salīdzinot ar "FreeBuds 5i", trokšņu slāpēšana ir uzlabota par 100%.

Protams, ne visiem ir aktuāla tieši trokšņu slāpēšana – austiņu galvenā funkcija tomēr ir iespēja baudīt mūziku. Arī te "FreeBuds 6i" iepriecina – skaņas kvalitāte un izteiksmīgs bass, par ko rūpējas četru magnētu dinamiskais draiveris, ļauj pilnvērtīgi izbaudīt mīļāko mūziku. Pati pastaigu laikā un lielveikalos vairākas reizes gandrīz laidos dejas solī, cik jaudīgu festivālu man ausīs rīkoja "FreeBuds 6i".

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Ērti un uzticami

Nedaudz par praktiskākām lietām. Man parasti ir problēmas ar ausīs liekamajām austiņām – tās neturas ausīs, aizķeras aiz matiem vai šalles un pazūd, vai vienkārši visu laiku instinktīvi gribas pārbaudīt, vai tās patiesi neslīd ārā. Ar "FreeBuds 6i" jutos ļoti droši, kas man ir nozīmīgs ieguvums. Komplektācijā ir dažāda izmēra ausu uzgaļi, un to ādai draudzīgais materiāls ir gan patīkams, gan uzlabo trokšņu slāpēšanu, nemazinot valkāšanas komfortu.

Protams, ne mazāk nozīmīgas ir sarunas – austiņu testēšanas laikā gan neviena attālināta darba tikšanās nebija ieplānota, bet telefonsarunas ļāva pārliecināties, ka "FreeBuds 6i" trīs mikrofoni, dziļā neironu tīkla (DNN) algoritms un vēja trokšņu slāpēšana nodrošina lielisku dzirdamību. Ērtā un intuitīvi vienkāršā austiņu vadāmība ļauj austiņas pielāgot visām situācijām, neizņemot telefonu no kabatas.

Austiņas pieejamas trīs dažādās krāsās – klasiski melno un balto papildina arī maigi violetais tonis. Akumulatora darbības laiks arī iepriecinās – ar pilnībā uzlādētu futrāli iespējama līdz 35 stundu ilga klausīšanās, bet ātrā uzlāde 10 minūtēs nodrošinās, ka vari austiņas izmantot 4 stundas.

Man superērta šķita iespēja austiņas vienlaicīgi savienot ar divām ierīcēm, kas darba dienā ļauj pieslēgties datora skaņai, nejoņojot uz kādu sapulču telpu vai nekaitinot kolēģus ar klusu, bet dzirdamu mēģinājumu vajadzīgo lietu noklausīties bez austiņām. Audio iespējams pārslēgt pat starp iOS un Android ierīcēm.

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Par labu "FreeBuds 6i" austiņām spēlē arī to cena – dzīve bez liekiem trokšņiem par 99 eiro ir apdomājama izvēle, vai ne?

IP 54 aizsardzība pasargā austiņas pret sviedriem, kas ir īpaši aktuāli sporta zālē vai pēdējo gadu karstajās vasarās tepat Latvijā, un ūdeni, ja nu gadās iekļūt kādā vasarīgā lietusgāzē.

Izvērtējot "FreeBuds 6i" cenu un piedāvāto kvalitāti, jāsecina, ka, domājot par budžeta klases austiņām, šī ir vērā ņemama izvēle. Lieliska trokšņu slāpēšana, laba skaņa, ērta lietošana un patīkams dizains komplektā ar ilgu baterijas darbības laiku ir laba kombinācija, izvēloties uzticamu ikdienas pavadoni. Vienīgais, kas man pietrūkst – tāda aizsardzība pret šļakatām, ka var doties peldēties, bet šī taču nav pēdējā vasara.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!