Foto: Shutterstock

Tūroperators "Novatours" sadarbībā ar Lietuvas jaunuzņēmumu "MoreMins" izziņo jaunu pakalpojumu Latvijas ceļotājiem – virtuālu SIM karti. Jaunais eSIM mobilā interneta pakalpojums ir pieejams dažādu valstu lielāko operatoru tīklos. Ceļotājiem tā būs iespēja baudīt augstas kvalitātes un zemas cenas mobilos datus gan Eiropas Savienības valstīs, gan valstīs ārpus Eiropas Savienības. Pēc ekspertu domām, šis risinājums ir daudz drošāks nekā publiskās vietās pieejamie WI-FI tīkli.

Piedāvājums bezrūpīgākai ceļošanai

Ceļotāji, uzturoties ārpus Eiropas Savienības, bieži saskaras ar augstām datu viesabonēšanas cenām un sliktu savienojamību, un mēģinājums iegādāties SIM karti no vietējā operatora var būt īsts izaicinājums. Tās bieži pārdod apšaubāmas uzticamības veikalos, kurus ir grūti atrast bez interneta palīdzības. Pat tad, ja pirkuma vieta ir atrasta, pārdevējs var lūgt uzrādīt ID karti, kā arī to nofotografēt, radot bažas par personas datu drošību. Tāpat bieži ir problēmas ar pašu SIM kartes fizisku ievietošanu tālrunī un nereti rodas arī situācijas, kad savienojums ar vietējo tīklu neveidojas.

Nereti interneta pieejamības risinājums nav arī viesnīca, kur bezvadu internets var būt gaužām lēns vai nepastāvīgs.

"Esam pirmais tūroperators Baltijā, kas ieviesis eSIM mobilā interneta pakalpojumu, kas ļaus baudīt lētu, ātru un drošu interneta pieslēgumu visos mūsu galamērķos un vēl svarīgāk – valstīs ārpus Eiropas Savienības. Pakalpojums ir pieejams Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ceļotājiem – visās valstīs, kurās darbojas Lietuvas tūroperatora "Novaturas" grupas pārstāvniecības. Kā reģionā vienīgais vietējais čarterreisu rīkotājs, esam gandarīti, ka sadarbojamies ar progresīvu Lietuvas biznesu – pakalpojumu attīstām kopā ar jaunuzņēmumu "MoreMins"," stāsta "Novatours" pārdošanas vadītāja Liāna Pudule-Indāne.

Ar 4G un 5G savienojumu

eSIM mobilais internets darbojas tāpat kā parasta SIM karte, taču abonēt to var tiešsaistē. "MoreMins" eSIM darbojas vairākos operatoru tīklos, nodrošinot ātru internetu, neatkarīgi no uzturēšanas valsts. Turcijā, kas ir populārs ceļojumu galamērķis latviešu vidū, eSIM mobilie dati ir pieejami divos no valsts populārākajiem tīkliem – "Türk Telekom" (Avea) un "Turkcell", kas aptver lielāko teritoriju un nodrošina 5G vai 4G interneta ātrumu.

Arī "MoreMins" izpilddirektors Andrius Butvilas apgalvo, ka eSIM mobilā interneta pakalpojums ir daudz drošāks nekā Wi-Fi tīkli publiskās vietās.

"eSIM mobilie dati ir ne tikai ātrāki, bet arī drošāki nekā daudzi publiskie Wi-Fi tīkli viesnīcās un kafejnīcās. Krāpnieki vai ļaunprātīga programmatūra, kas savienota ar publiskajiem tīkliem, var pārtvert pieteikšanos un citus personas datus. Šī iemesla dēļ Wi-Fi ir īpaši nedrošs banku darbībai vai savienojuma izveidei ar svarīgiem kontiem. eSIM mobilos datus var arī koplietot ar citiem, izmantojot "Hotspot" funkciju, tādējādi aizsargājot ne tikai savus, bet arī tuvinieku datus," stāsta "MoreMins" izpilddirektors.

Pieejamība

eSIM internets ir pieejams "iPhone", "iPad", "Samsung Galaxy", "Google Pixel" un citās jaunākās viedierīcēs ar eSIM mikroshēmu un operētājsistēmām "iOS" un "Android".

"Pakalpojuma saņemšana ir patiesi ērta – interesenti to var iegūt digitāli "MoreMins" lietotnē, kur arī pieejama instalēšanas video pamācība latviešu valodā. Priecājamies arī, ka šeit pat Baltijā, Lietuvā, tiek nodrošināts pakalpojuma klientu serviss – tāpēc varam justies droši par sava pakalpojuma kvalitāti, zinot, mūsu ceļotāju iespējamās problēmas tiks vienmēr risinātas," stāsta Pudule-Indāne.

"Novatours" klienti jauno pakalpojumu var izmantot ar īpašu atlaidi. Piedāvājumi būs spēkā visos tūroperatora piedāvātajos galamērķos, un tas īpaši ieteicams tiem, kas ceļo uz valstīm ārpus Eiropas Savienības. Šo pkalapojumu ir ieteicams iegādāties pirms došanās ilgi gaidītajā atpūtas braucienā, taču to noteikti varēs iegādāties arī jau esot ceļojumā.

Izziņojot jauno pakalpojumu, tūroperators ir sagatavojis arī īpašu pakalpojuma cenu, proti, šobrīd 1 GB interneta izmaksās tikai no 1 eiro. Savukārt ceļotājiem uz Turciju, kas iegādājas pakalpojumu ar kodu NOVATOURS75, datu paketei būs 75% atlaide, bet tiem, kas ceļo uz visiem citiem "Novatours" piedāvātajiem galamērķiem, ar kodu NOVATOURS50, tiks piemērota līdz 50% atlaide datu pakai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!