Foto: Publicitātes foto

Nelielā Ziemeļāfrikas valsts Tunisija ir kā labi slēpts dārgakmens. No vienas puses to apskalo Vidusjūra, no otras puses to ieskauj Sahāras tuksnesīgiem plašumi. Vēstures gaitā to šķērsojušas varenas tautas un kultūras, atstājot savus nospiedumus valsts tradīcijās un iedzīvē. Tūroperators "Novatours" iesaka šo valsti vismaz reizi iekļaut atpūtas ceļojumu plānos un stāsta, ar ko šī valsts apbur savus viesus.

Vēstures mantojums

Pirmās ciltis Tunisijas teritorijā apmetās jau ap 4000. gadu pirms mūsu ēras. Tie bija mūsdienu tuksneša iedzīvotāju berberu senči.

Vēlāk Tunisijas krastos apmetās feniķieši, kas uzcēla Kartāgu – vienu no varenākajām pilsētām Ziemeļāfrikā.

Pēc viņiem reģionu ieņēma arābi. Šajā periodā uzplauka arābu pilsētas un mošejas.

16. gadsimtā Tunisiju vairākas reizes iekaroja Osmaņu impērija. Valstī tad iemājoja dažādi jauninājumi un tradīcijas.

1881. gadā Tunisijas teritorijas ieguva Francija, no kuras neatkarību valsts atgruva vien 1956. gadā.

Visi šie vēstures notikumi ir atstājuši pēdas valsts kultūrā un sadzīvē, kas joprojām jūtamas ik uz soļa – arhitektūrā, ēdienā, amatniecības tradīcijās, mūzikā un ikdienā. Un tieši tāpēc šī valsts ir tik unikāla, īpaša un interesanta!

Dabas skaistums

Tunisijas daba ir daudzveidīga un elpu aizraujoša. Valsts ir lepna un gādīga mājvieta Vidusjūras dzidrajiem piekrastes ūdeņiem, Sahāras tuksnesīgajiem plašumiem, šķietami bezgalīgām olīvkoku audzēm, zaļojošiem plašumiem, vareniem kanjoniem un majestātiskajiem Atlasa kalniem.

Foto: Publicitātes foto

Pateicoties tās daudzveidīgajām ainavām, kas raisa domas par citu planētu izskatiem, Tunisija ir kļuvusi par vienu no labākajām vietām pasaulē, kur uzņemt zinātniskās fantastikas filmas, to skaitā, kulta filmu "Zvaigžņu kari".

Tunisijā "Zvaigžņu karu" ainavas, galvenokārt, filmētas Sahāras tuksnesī, taču Tatavīna (Tataouine) ciems iedvesmoja filmas veidotājus filmas Tatooine ciemam. Tāpat sāgas ainavas filmētas arī Tunisijas dienvidos, iespaidīgajā Sidi Bulē (Sidi Bouhlel) kanjonā, kas šobrīd jau pazīstams kā Zvaigžņu karu kanjons.

Aktivitāšu daudzveidība

Pateicoties Tunisijas dabas plašajam kaleidoskopam, aktivitāšu klāsts ir teju bezgalīgs.

Tuksneša ekspedīcija. Sahāras tuksneša plašumus var iepazīt daudz dažādos veidos, sākot ar rāmu pastaigu kamieļa mugurā līdz adrenalīna pildītiem džipu izbraucieniem. Padziļinātākas pieredzes gūšanai var ieplānot nakšņošanu zem klajas debess kādā glempingā.

Foto: Publicitātes foto

Jāšana. Populārs Tunisijas izziņas veids ir došanās izjādē ar zirgu. Lai iegūtu patiesi unikālu pieredzi, ieteicams ir plānot agru rīta braucienu, lai noķertu saullēktu pludmalē vai kalnos.

Velo izbrauciens. Riteņbraukšana ir lielisks veids, kā žigli iepazīt vairākas izcilas apskates vietas. Maršruti vijas gan cauri pilsētām, gan dabā, tāpēc atliek vien izvēlēties savām spējām atbilstošāko.

Kalnu pārgājiens. Tunisija nav tikai jūra un smiltis. Šī valsts lepojas arī ar iespaidīgiem kalniem, tad kāpēc gan nepamēģināt iekarot vismaz vienu virsotni?

Alu izpēte. Tiem, kas vēlas iepazīt valsti no iekšpuses vārda vistiešākajā nozīmē, noteikti vajadzētu ieplānot alu ekspedīciju.

Lēciens aizā.​ Ekstrēmu sajūtu cienītājiem vērts ir ieplānot lēcienu virves iekarē. Ikviens, kurš to izmēģinājis, piekrīt, ka tas kļūst par viņu atvaļinājuma neaizmirstamāko brīdi gan adrenalīna, gan iespaidīgo skatu dēļ.

Ūdens piedzīvojumi. Vidusjūras piekraste nodrošina plaša diapozona ūdens aktivitātes, sākot no vienkāršas peldēšanās, līdz niršanai, sērfošanai un jahtu izbraucieniem.

Foto: Publicitātes foto

Ēdiena garšu piedzīvojums

Gadsimtiem ilgas dažādu kulinārijas ietekmju rezultātā, sākot no romiešu un turku līdz franču un itāļu virtuvei, Tunisijas nacionālais ēdiens ir aizraujošs garšu karuselis, ko vēl neaizmirstamāku dara krāšņie, vietējo amatnieku darinātie trauki, uz kā tas tiek pasniegts.

Kuskuss. Tradicionāli kuskuss Tunisijā tiek gatavots māla konusa formas traukā (tajine) kopā ar dārzeņiem un gaļu.

Brik. Osmaņu impērijas mantojums, briks ir nesaldināta kūka, kas ietīta plānā mīklā un cepta eļļā.

Lablabi. Aunazirņu zupa, kas bagātināta ar ķiplokiem un ķimenēm, pasniegta kopā ar maizi.

Masfouf. Saldā kuskusa versija - ar cukuru, granātābolu sēklām, datelēm.

Muloukhia. Tiek uzskatīts par vienu no populārākajiem Tunisijas ēdieniem. Muloukhia ir augs, kura lapas tiek izmantas biezas mērces pagatavošanai, ko pasniedz kopā ar liellopu gaļu un ēd ar maizi.

Bambalouni. Bambalouni jeb yoyos ir saldie virtuļi, viens no populārākajiem Tunisijas desertiem, ko bieži pārdod uz ielas.

Foto: Publicitātes foto

Atpūtas kvalitāte

Tunisijā ir labi attīstīta tūrisma nozare. Valsts lutina ar daudz dažādiem kūrortiem, kuros ir pieejamas dažādu kategoriju, līmeņu un cenu viesnīcas. Vispopulārākās ir četru zvaigžņu viesnīcas. Lielākā daļa Tunisijas viesnīcu atrodas pie plašām pludmalēm ar smalkām smiltīm, kā arī tām ir raksturīgas plašas un dāsni apzaļumotas teritorijas. Ir kompleksi, kur plašo teritoriju dala divas vai trīs viesnīcas, kas atpūtniekiem kopīgi piedāvā pakalpojumus un izklaides iespējas.

Tunisijā ir ļoti populāri veselības centri un jūras terapijas centri, kas ir ierīkoti viesnīcās vai to tuvumā.

Foto: Publicitātes foto

Tunisija ir patiesi maģiska un valdzinoša Ziemeļāfrikas valsts, kas spēj apburt jau ar pirmo soli uz tās zemes. Šī krāspilnā, dabas daudzveidības un saistuma lutinātā, gardā valsts ir pelnījusi, lai to iepazītu vairāk!

"Novatours" piedāvājumu ceļojumiem uz Tunisiju aplūko šeit!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!