Fоtо: Shutterstock

Spānijas dienvidos esošā Malaga ir unikāla pilsēta – ar skatu uz Alvoranas jūru vienā pusē un turpat līdzās esošajiem kalniem otrā. Andalūzijas apgabals izsenis zināms kā vieta, kur silda saule, dzimst māksla un skan flamenko ritmi. Mazumiņu no tā visa var piedzīvot tieši Malagā – ko apskatīt, lai skaisto noķertu ne tikai ar acīm, bet arī sirdi?

Obligātie pilsētas pieturpunkti

Lai sajustu īsteno spāņu garu Malagā, pavisam noteikti jāizstaigā pilsēta un jāsper kāja tur, kur pulcējas vietējie. Viena no tādām vietām ir Malagas vēsturiskais centrs (El centro de Málaga). Der izstaigāt vienu no slavenākajām centra ieliņām "Calle Larios", kas ik pa laikam nomaina rotājumus, pulcē tūristus uz kādu pašbildi un vilina ar veikaliņiem un ēstuvēm.

Fоtо: Shutterstock

Tiem, kuri vēlas nobaudīt visgardākās spāņu tapas, jādodas uz Ataranzas tirgu (Mercado Central de Ataranzas). Šeit varēsi apbrīnot ne tikai krāšņās tirgus vitrīnas, bet vietējo produktu piedāvājumu, andelētāju atmosfēru un apēst lokālās delikateses – jūras veltes, sierus, vītinātu gaļu un citus kārumus.

Kā jau ostas pilsētā, arī Malagā noteikti jāapciemo piestātne. Malagas osta ir viena no vecākajām Spānijā un visā Vidusjūrā. Dienas laikā te var vērot mazāku un lielāku kuģīšu, kā arī kruīza kuģu piestāšanu un atiešanu. Savukārt vakaros noteikti jādodas uz kādu tapu bāru.

Un kur nu bez pludmalēm – Malagā to ir atliku likām! Viena no populārākajām ir "Playa de La Malagueta", kas vasaras sezonā mēdz būt ļaužu pilna. "Playa del Palo", "Playas de Las Acacias", "Playa de la Caleta" – ko izvēlēties ir, turklāt teju visās pludmalēs ir nelielas ēstuves, kurās nobaudīt svaigi pagatavotu zvejnieku lomu.

Fоtо: Shutterstock

Senās arhitektūras pērles

Viena no iespaidīgākajām vēsturiskajām būvēm Malagā ir "Alcazaba" cietoksnis. Tas celts 11. gadsimtā tā, lai piekļautos kalnainajai zemes kontūrai un pasargātu Gibralfaro kalnu no iebrucējiem. Tūristiem iespējams izstaigāt cietokšņa telpas, novērtēt dažādo formu arkas, kurās manāma arābu un spāņu arhitektūras ietekme. Turklāt no cietokšņa paveras elpu aizraujošs skats uz jūru un Malagu. Izejot no cietokšņa, turpat blakus ir arī iespaidīgā Gibralfaro pils (Castillo de Gibralfaro), kura apmeklējumu vērts apvienot ar cietokšņa apskati.

Malagas katedrāle ir pilsētas renesanses laika spīdeklis. Šo Romas katoļu baznīcu uzsāka celt 16. gadsimtā, bet noslēdza vien 18. gadsimtā. Katedrāles fasāde ieturēta baroka stilā, savukārt interjers – jau pieminētajā renesanses stilā. Jāpiebilst, ka katedrāli tā arī nepabeidza līdz galam, to var redzēt pēc viena no katedrāles iesāktaijem torņiem, kura aprises vien nojaušamas. Vairāki tūrisma ceļveži katedrāli atzīmē kā vietu, kuru vērts aplūkot, lai aizrautos elpa.

Ko vēl iekļaut vēsturisko apskates objektu sarakstā? Malagā joprojām labi saglabājies romiešu amfiteātris (Teatro Romano), kura apskati var apvienot ar pastaigu pa centru.

Parki un ziedošie dārzi

Skaistais Malagas parks (Parque de Málaga) ir pilsētas "zaļā plauša", kā to nodēvējuši dažādi tūrisma ceļveži. Parks izvedots tā, ka tā liektās līnijas norobežo atsveišķas parka "saliņas", lai, staigājot pa to, nebūtu sajūtas, ka atrodas noskaldītā, ierobežotā teritorijā. Viena no skaistākajām vietām parkā ir renesanses laika strūklaka pie "La Cascada" dārza. Parkā atradīsi arī vairākas citas strūklakas, kioskiņus, kur piestāt un atpūsties.

Fоtо: Shutterstock

No ēnas paslēpties un apbrīnot ne tikai skaisti iekoptus akmens dīķīšus var Malagas botāniskajā dārzā (Jardín Botánico Histórico La Concepción). 150 gadu laikā šeit iekoptas subtropu augu sugas, kaktusi un sukulenti, neparastāki koki un citi zaļumi. Kolekcijā ir vairāk nekā 50 tūkstoši augu sugu.

Ja tīk muzeji un māksla jeb iepazīties ar Pikaso

Malaga bija slavenā spāņu mākslinieka Pablo Pikaso dzimtā pilsēta. Pikaso vēl būdams dzīvs, 1953. gadā izteica ieceri par muzeju, kur varētu izstādīt viņa mākslas darbus, taču tas īstenots krietni vēlāk – 2003. gadā. Mūsdienās Pikaso mākslas muzejs tapis ar vietējās pašvaldības un Pikaso pēcteču gādību, ziedojot muzejam 233 mākslinieka darbu. Te der paviesoties ne tikai, lai apskatītu Pikaso agrīnos un vēlākus veikumus, bet arī apbrīnotu muzeja ēku – tā ir atjaunotā Buenavista pils, kas celta 16. gadsimtā.

Fоtо: Shutterstock

Tiem, kuri novērtē ne tikai mākslu, bet arī arhitektūru, kā obligāts pieturpunkts jāiekļauj arī Malagas Pompidū centrs jeb modernās mākslas muzejs. Pompidū centrs atrodas pašā Malagas ostas sirdī un izvietots krāšņā ēkā ar krāsainu stiklu fasādi, kuru dēvē par "El Cubo" jeb Kubu. Malagas Pompidū centrā, līdzīgi kā citās pasaules filiālēs, var aplūkot 20. Un 21. Gadsimta ievērojamāko mākslinieku darbus, piemēram, Pikaso, Renē Magrita, Frīdas Kalo un citu.

Vēl no muzejiem vērts piestāt Malagas muzejā (Museo de Malaga), lai izzinātu vietējo vēsturi, apskatītu artefaktus un mākslu, kā arī Malagas automobiļu un modes muzejā (Museo del Automóvil y la Moda de Málaga) un videospēļu muzejā (OXO – Museo del Videojuego).

"Novatours" līdz pat oktobrim piedāvā tiešos lidojumus uz Malagu reizi nedēļā. Tāpat pieejami piedāvājumi ceļojumu paketēm – lidojumiem kopā ar naktsmītnēm.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !