Publicitātes foto
Foto: no personīgā arhīva

Ksenija Vasiļjeva otro gadu mācās par atjaunīgās enerģijas tehniķi Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā. "Šī specialitāte mani ļoti interesē, tāpēc nolēmu izmēģināt tajā savus spēkus. Manuprāt, tā ir nākotnes profesija," saka Ksenija.

Tas, ka profesija ir tehniska un mācību procesā daudzi priekšmeti ir saistīti ar dažādu elektrotehnisko iekārtu montāžu, mērījumiem un tehnisko dokumentāciju, Kseniju nebiedē, jo ar matemātiku un fiziku viņa ir uz "tu". Papildus tehniskajiem priekšmetiem viņa apgūst arī vācu un angļu valodu. Mācības kopumā viņa nevērtē kā vieglas vai grūtas, un pagaidām visa apgūstamā viela viņu interesē vienlīdz daudz. Uz jautājumu, kurš no atjaunīgās enerģijas veidiem jaunietei patīk visvairāk, viņa atbild, ka saules enerģija. "Saules baterijas ir arī ļoti interesantas pēc savas uzbūves," piebilst Ksenija.

Jauniete norāda, ka visvairāk informācijas par sevis izvēlētās profesijas būtību viņa gūst no sava skolotāja. "Mēs mācāmies, kā plānot un organizēt atjaunīgās enerģijas iekārtas, kuras izmanto elektrības un siltuma ražošanā. Mēs apgūstam arī elektroietaišu montāžas atslēdznieka darbus, mācāmies izprast tehnisko dokumentāciju, dažādus rasējumus un elektrotehniskās shēmas," skaidro Ksenija.

Atjaunīgās enerģijas tehniķa profesiju apgūst vairāk zēnu nekā meiteņu. "Manuprāt, tas ir tāpēc, ka enerģētiķa profesija tiek uzlūkota kā diezgan nedroša, bet zēni caurmērā ir drosmīgāki un labprātāk uzņemas šādus izaicinājumus nekā meitenes," uzskata Ksenija. "Man ir ļoti paveicies, ka tehnikumā ir ļoti labs kolektīvs, grupas biedri ir laipni un draudzīgi. Mācībām koncentrēties ir viegli," saka Ksenija, piebilstot, ka, mācoties puišu kolektīvā, viņa izjūt lielāku atbildību par savām sekmēm.

Pēc mācību beigšanas Ksenija gribētu strādāt saistībā ar atjaunīgās enerģijas iekārtu pārdošanu, un iegūtās tehniskās zināšanas par šīm specifiskajām iekārtām viņa savai iecerētajai karjerai vērtē kā ļoti noderīgas.

Projekta "Bez aizspriedumiem profesijas izvēlē" mērķis ir radīt iespēju Latgales reģiona vispārējās izglītības iestāžu jauniešiem atbrīvoties no dominējošām klišejām un aizspriedumiem profesijas izvēlē un karjeras veidošanā, aplūkot profesionālo pasauli no "dzimumneitrālas" perspektīvas un tādējādi nākotnē iegūt lielāku pārliecību un konkurētspēju mūsdienu mainīgajā darba tirgū. Projektu realizē Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) un finansē Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Rīgā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!