Foto: Arhīva foto

Savienotajās Valstīs sabiedrībai svarīgu dramatisku saviļņojumu brīžos amerikāņi mēdz lūkot vēsturiskas līdzības, pagātnē cenšoties saskatīt tagadnei noderīgas pamācības. Tās nepieciešamas arī šodien, kad jau vairākus mēnešus briedušas bažas par lielvalsts prezidenta fizisko varēšanu un prāta asumu.

Kā rakstīja "The New York Times" politiskā komentētāja Mišela Goldberga, pēc debatēm, kurās Džo Baidenam bija grūtības runāt pilniem teikumiem, "pēkšņi pat daudzi cilvēki, kas mīl šo prezidentu, saprata, ka viņa kampaņa ir kļuvusi neiespējama."

Šonedēļ kļūst intensīvākas aizkulišu sarunas ASV Kongresā un kā liecina likumdevēju teiktais tīmekļa izdevuma "Axios" žurnālistiem, daudzi ir tuvu tam, lai izteiktu savu viedokli vai parakstītu vēstules, iesakot Baidenam beigt kandidēt. Izskan pat gandrīz ultimatīvs termiņš – tiekot lūgts prezidentam atteikties no amata līdz šai piektdienai.

Baidena iecienītākais "The New York Times" publicists Tomass Frīdmens nu jau divos rakstos aicinājis 81 gadu veco prezidentu atkāpties un savā otrajā rakstā ar gudru domu divreiz cildinājis ASV pirmo prezidentu Džordžu Vašingtonu.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!