Latvijas sportists Andrejs Laipnieks sestdien triumfēja "Red Bull Kart Fight" kartinga amatieru turnīra finālsacensībās, kas risinājās Austrijā.

Piektdien kvalifikācijā 18 gadus vecais Laipnieks sasniedza otro ātrāko apļa laiku, bet sestdien tieši Latvijas pārstāvis triumfēja lielajā finālā. Kaut cīņas gaitā viņš bija atkritis līdz trešajai pozīcijai, Laipnieks spēja atgūties un finišā par 1,2 sekundēm apsteidza somu Miku Helenu.

"Šis bija fantastisks pasākums. Puiši man izrādīja sīvu konkurenci, tāpēc nācās spiest un spiest," pauda Laipnieks, kuram čempiona trofeju pasniedza Pirmās formulas (F-1) pilots Makss Verstapens.

Latviju sacensībās pārstāvēja arī Kristaps Grīnieks, kurš finālā ierindojās 16.vietā starp 17 sportistiem.

Kā zināms, pērn Laipnieks bija labākais Latvijas atlases sacensībās.

Pērnajā pavasarī "Red Bull Kart Fight" finālsacensībās astoto vietu izcīnīja latviešu motokrosa braucējs Dāvis Ivanovs, bet Laipnieks ierindojās 14.vietā.

"Red Bull Kart Fight" ir starptautisks kartinga amatieru čempionāts, kas notiek vairāk nekā 20 valstīs.