Kanādas izlase svētdien, 6. maijā, izcīnīja līdz šim iespaidīgāko uzvaru 2018. gada pasaules čempionātā, ar 10:0 (2:0, 6:0, 2:0) sagraujot elites grupas debitanti Dienvidkoreju.

Kanādiešiem šī bija otrā spēle pēc sāpīgā zaudējuma ASV izlasei Ziemeļamerikas derbijā, bet korejieši dienu iepriekš jau bija piedzīvojuši smagu zaudējumu Somijas valstsvienībai.

Spēles iesākumā korejieši demonstrēja itin pieklājīgu sniegumu, izveidojot vairākus bīstamus momentus pie Kērtisa Makelhinija vārtiem, taču Kanādas izlase neļāva pretiniekiem iejusties spēlē un pārliecinoši kontrolēja tās gaitu visās zonās.

Spēles rezultāts tika atklāts devītajā minūtē, kad Metu Daltonu pārspēja Raiens Nadžents-Hopkinss, bet otros vārtus pirmajā periodā guva Tairons Džosts, realizējot skaitlisko vairākumu.

Dienvidkorejas izlasei dramatisks izvērtās otrais periods, kad kanādieši nepilnas pusotras minūtes laikā guva trīs vārtus, izmantojot gan "lielo" vairākumu, gan viena spēlētāja pārsvaru. Kopumā otrajā trešdaļā Kanādas izlases spēlētāji guva sešus vārtus. Pēc astotā "gola" Daltonu Dienvidkorejas izlases vārtos nomainīja Sundže Parks.

Trešajā periodā, jau spēlējot pavisam relaksēti, kanādieši guva vēl divus vārtus un pirmie šajā čempionātā sasniedza divciparu skaitli uz rezultātu tablo.

$duelID=913;$eventID=19;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Kanādas hokejisti šai mačā krietni uzlaboja savus statistikas rādītājus – Žoelam Edmundsonam, Konoram Makdeividam un Pjēram-Lukam Dubuā 3 (1+2) rezultativitātes punkti, Taisonam Džostam divi gūti vārti un viena rezultatīva pispēle, trīs rezultatīvas piespēles Meta Brazala kontā, pa vieniem gūtiem vārtiem Braidenam Šennam, Koltonam Paraiko un Raienam O'Reilijam, divas piesēles Āronam Ekbaldam, pa reizei rezultatīvi piespēlēja Džošua Beilijs, Džeidens Švarcs, Raiens Paloks, Entonijs Bovijē, Žans-Gabriels Pažo un Bo Horvats.