Krievijas komanda "Krasnodar" un Dānijas vienība "Midtjylland" trešdien pirmo reizi klubu vēsturē nodrošināja vietu UEFA Čempionu līgas futbolā grupu turnīrā.

"Krasnodar" "play-off" kārtas atbildes spēlē viesos ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Grieķijas komandu Saloniku PAOK, divu maču summā gūstot virsroku ar 4:2.

Visi vārti tika gūti otrā puslaika otrajā pusē. Vispirms 73. minūtē Jannis Mihalidis ieraidīja bumbu savos vārtos, viesiem panākot rezultātu 1:0, bet spēles 77. minūtē Omars El-Kaduri izlīdzināja rezultātu. Taču minūti vēlāk Remī Kabella atjaunoja viesiem vadību.

Zīmīgi, ka pirmo reizi UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā spēlēs trīs Krievijas klubi. Bez Krasnodaras vienības pamatturnīrā šosezon piedalīsies arī Sanktpēterburgas "Zeņit" un Maskavas "Lokomotiv".

Tikmēr "Midtjylland" mājās ar rezultātu 4:1 (0:1) guva virsroku pār Čehijas komandu Prāgas "Slavia", divu maču summā uzvarot ar 4:1.

Pītera Olajinkas trešajā minūtē gūtie vārti Prāgas komandai līdz 65. minūtei ļāva atrasties vadībā. Tiesa, atlikušajā laikā mājiniekiem izcēlās Sorī Kabā, Aleksanders Šolcs, Ogočvuku Onjeka un Anderss Dreijers, panākot 4:1 dāņu komandas labā.

"Bez šaubām, šis ir mans lielākais panākums pie "Midtjylland" stūres," teica Dānijas komandas galvenais treneris Brians Priske. "Šī ir kulminācija, un puiši paveica lielisku darbu."

Savukārt otro sezonu pēc kārtas grupu turnīrā spēlēs Austrijas klubs "Salzburg", kas mājās ar rezultātu 3:1 (2:1) pārspēja Izraēlas vienību Telavibas "Maccabi". Tieši "Maccabi" atlases pirmajā kārtā apturēja Latvijas čempionvienību "Riga". Divu maču summā austrieši bija pārāki ar 5:2.

Vispirms 16. minūtē Zalcburgas komandu vadībā izvirzīja Patsons Daka, bet 30. minūtē Edens Karzevs panāca 1:1. Dominika Soboslai realizēta "pendele" mājiniekiem ļāva uzvarēt pirmo puslaiku, bet spēles otrajā pusē vēl vienus vārtus guva Daka.

Šo pāru zaudētājas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīra izloze notiks ceturtdienas vakarā. Pamatturnīrā 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā.

Iepriekšējās sezonas čempioni tika noskaidroti Lisabonā astoņu komandu finālturnīrā. Titula mačā Minhenes "Bayern" ar rezultātu 1:0 pārspēja Parīzes "Saint-Germain".

2020./2021. gada sezonas fināls paredzēts Stambulā, kur bija jānotiek aizvadītās sezonas galvenajai spēlei.